11:33 31 اکتبر 2020
گزارش و تحلیل
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
ویروس کرونا در ایران (1041)
8131

دکتر علی اکبر ولایتی مشاور ارشد رهبر ایران پس از گذراندن مدت زمان لازم برای بهبودی، به بیمارستان مسیح دانشوری جهت بررسی شرایط این بیمارستان و بیماران کرونایی سر زدند.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک از تهران؛ دکتر علی اکبر ولایتی مشاور ارشد مقام معظم رهبری روز یکشنبه 17 فروردین در اولین حضور پس از بهبودی از بیماری کرونا و دیدار با کادر درمانی بیمارستان مسیح دانشوری از تلاش مدافعان سلامت در این صحنه جهاد تقدیر نمود.

دکتر ولایتی با کادر درمانی دیدار و ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید، از زحمات آنان تقدیر کرد و اظهار داشت:"بیمارستان مسیح دانشوری هیچ مبلغی جهت درمان بیماران کرونایی دریافت نمی‌کند".

در این دیدار صمیمی همزمان با اولین جلسه شورای علمی بیمارستان مسیح دانشوری در سال ۱۳۹۹، دکتر ولایتی با تشریح شرایط موجود و ضرورت توجه حداکثری به ارائه خدمات به بیماران کرونایی با بسیج تمام امکانات گفت: "بیمارستان مسیح دانشوری با همراهی تمامی کادر درمانی و پرسنل خود به عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا از ابتدایی‌ ترین ساعات در کنار مردم ایستاد و با اهتمام و تلاش خسته ناپذیر کماکان در حال ارائه خدمات به مردم شریف است و امیدواریم به زودی شاهد شکست کرونا باشیم".

ایشان افزود :"لازم می‌دانم از تلاش و پشتکار شبانه روزی همه شما عزیزان به عنوان مدافعان سلامت در این صحنه جهاد که با ایثارگری فعالیت داشته و دارید تقدیر و تشکر نمایم".

وی افزود: "خوشبختانه در دانشگاه داروسازی دانشگاه شهید بهشتی برای اولین بار در ایران داروی فاووپیراویر ساخته شد و با رعایت موازین قانونی و تایید کمیته اخلاق در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری برای درمان بیماران کرونا قرار گرفته است".

دکتر ولایتی ضمن تاکید بر این که بیمارستان مسیح دانشوری هیچ مبلغی جهت درمان بیماران کرونایی دریافت نمی‌کند و با تمام امکانات در خدمت مردم شریف است افزود: "از ابتدا و در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت، اقدامات مربوطه انجام شد و از وزیر بهداشت و همکاران ایشان به دلیل همراهی‌های به عمل آمده نیز تشکر می‌کنیم".

در ادامه، تعدادی از مدیران، پزشکان و کادر درمانی بیمارستان، گزارشی از روند اقدامات انجام شده در زمینه پذیرش، درمان، ارائه خدمات و حوزه‌های پژوهشی در مقابله با کرونا ارائه نمودند و از حضور و حمایت مستمر دکتر ولایتی قبل از بیماری در کنار کادر درمانی، پیگیری‌های مستمر حتی در دوران بیماری و قرنطینه و حضور مجدد پس از بهبودی در کنار همکاران بیمارستان ابراز خرسندی نمودند.

شایان ذکر است که دکتر علی اکبر ولایتی، رییس بیمارستان مسیح دانشوری، خود یکی از پزشکانی بوده که حدود یک ماه پیش به ویروس کرونا مبتلا شد و امروزه پس از گذر از مرحله مبارزه با ویروس و قرنطینه سلامتی مجددا به عرصه درمان ومبارزه با ویروس بازگشته.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1041)

مرتبط:

بحران اقتصادی پس از قرنطینه شدیدتر از بحران کرونا
تعداد قربانیان کرونا ویروس در آمریکا از 8500 هزار نفر عبور کرد
راهکار مفید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا پس از دستشویی رفتن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک