ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

بیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم جبهه مقابله با کروناست

© Fotolia / Santypanبیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم جبهه مقابله با کروناست
بیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم جبهه مقابله با کروناست  - اسپوتنیک ایران
در بیمارستان مسیح دانشوری، آمادگی ارائه خدمات به مبتلایان به ویروس کرونا وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک از تهران دکتر علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در نشست خبری خود اظهار داشت گفت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مقابله با کروناست.

دکتر ولایتی در نشست خبری که روز دوشنبه 5 اسفندماه برگزار شد با تشریح اقدامات بیمارستان مسیح دانشوری برای مقابله با کرونا، افزود: "ویروس کرونا که اخیرا در کشور چین شیوع پیدا کرده، یک نوع بیماری عفونتی تنفسی محسوب می‌شود که به سرعت شیوع پیدا می‌کند و موجب می شود که از مرزها به کشورهای دیگر برود و علت آن به دلیل تردد از چین به روسیه و کشورهای اطراف ایران است‌".

مرگ بر اثر کرونا در ایران به سیزده مورد رسید - اسپوتنیک ایران
مرگ بر اثر کرونا در ایران به سیزده مورد رسید

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: "احتمال این که پزشکان بتوانند در داخل مرز کشورها، این ویروس را کنترل کنند تا به سایر نقاط دنیا نرود، وجود ندارد و بسیار سریع در دنیا شیوع پیدا می‌کند. در ایران به ‌تازگی این ویروس مشاهده شده که خوشبختانه با مدیریت وزیر بهداشت به سرعت تدارکات لازم مهیا شده و در حال حاضر آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در کشور وجود دارد".

دکتر ولایتی عنوان کرد: "با کمک وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات خیلی خوبی انجام شده و به طور خاص وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امکانات لازم را برای مبارزه با بیماری‌های عفونی از جمله کرونا در اختیار دارند".

وی خاطرنشان ساخت: "بیمارستان مسیح دانشوری قطب درمان بیماری‌های عفونی و تنفسی است. کرونا با تنفس ارتباط دارد و این بیمارستان می‌تواند خدمات مورد نظر در مقابله با کرونا را ارائه کند. تعداد بستری‌های مشکوک به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری 104 نفر بوده که 50 درصد آنان بهبود کامل یافته و یا در حال بهبود هستند‌ و البته بیماران سنین بالا، دیابتی و کلیوی در این نوع ویروس آسیب‌پذیری بیشتری دارند".

ایران ستادهایی را برای کنترل شیوع کرونا ویروس ایجاد می کند - اسپوتنیک ایران
ایران ستادهایی را برای کنترل شیوع کرونا ویروس ایجاد می کند

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: "این بیمارستان خط مقدم جبهه مبارزه با کروناست و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم وجود دارد. اخیرا توسط کشورهای غربی برای ویروس کرونا تبلیغات سوء و هدفمند شده است و می‌خواهند ترس کاذب در مردم ایجاد کنند اما بیمارستان‌های کشور از جمله مسیح دانشوری با همه امکانات پاسخگوی بیماران مبتلا به کرونا هستند".

وی در ادامه تاکید کرد: "ایران به طور شفاف موارد مبارزه با ویروس کرونا را به اطلاع مردم می‌رساند و  اظهار نظر یک فرد منتسب به گروه پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری در فضای مجازی کذب است که با پخش کردن فایل صوتی به دنبال تخریب بیمارستان و تشویش اذهان عمومی بوده و  لذا مردم نگران کرونا نباشند چرا که این بیماری سخت‌تر از آنفلوانزا نیست".

دکتر ولایتی اقزود: "وزارت بهداشت و بیمارستان مسیح دانشوری به طور مستمر آمار و اطلاعات مربوط به کرونا را اطلاع‌رسانی می‌کنند".

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری خاطرنشان کرد:  "در حال حاضر پزشکان ما در حال خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند. در شهر قم، شاهد ثبات در بخش بیماران مبتلا به کرونا هستیم و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست و امیدواریم شاهد روند کاهشی بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشیم".

دکتر ولایتی ادامه داد: "همه پزشکان با جان و دل در حال خدمت به بیماران مبتلا به کرونا هستند و حتی دو نفر از آنان به ویروس کرونا مبتلا شدند. از کادر پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری تشکر ویژه می‌کنم که خطر می‌کنند و با تمام وجود به مردم خدمت می‌کنند. ما به دنبال سلامتی مردم عزیزمان هستیم‌ و به طور شفاف مسائل را اعلام می‌کنیم و  مردم به شایعات توجه نکنند و نگران نباشند، ان ‌شاءالله بر این بیماری مانند سایر بیماری‌های دیگر غلبه کرده و پیروز می‌شویم".

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала