12:46 23 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 25

رئیس کمیسیون اروپا اظهار داشت که اتحادیه اروپا تنها تماس‌های عملیاتی با طالبان دارد.

به گزارش اسپوتنیک، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت که اتحادیه اروپا تنها تماس‌های عملیاتی مثلا در خصوص لجستیک با "طالبان" (گروه تروریستی ممنوعه در فدراسیون روسیه) دارد ولی این اتحادیه هیچ گونه مذاکره‌ای با این گروه ندارد و موضوع به رسمیت شناختن آن مطرح نیست.

فون در لاین بیان داشت: آیا ما با طالبان صحبت می کنیم؟ جدا کردن موارد در اینجا مهم است. البته ما در این بحران با طالبان تماس های عملیاتی داریم، به عنوان مثال، چگونه می توانیم به مردم کابل کمک کنیم تا به فرودگاه برسند، ... اما این کاملا از مذاکرات سیاسی جدا است. ما مذاکرات سیاسی با این گروه نداریم و به رسمیت شناختن طالبان مطرح نیست.

شروع پیشروی جنبش رادیکال طالبان و تصرف شهرهای بزرگ توسط این جنبش،  وضعیت در افغانستان به ویژه در هفته های اخیر متشنج تر شده است. روز یکشنبه رسانه ها و منابع گفتند که طالبان کنترل همه گذرگاه های مرزی را در دست دارند. در همان روز شبه نظامیان طالب اطلاع دادند که وارد کابل شده و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفته‌اند. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که "برای جلوگیری از کشتار" کشور را ترک کرد. دوشنبه شب محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک