13:55 11 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 022

رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده جلوگیری از حمله به عربستان سعودی توسط متحدان ایران را ضروری دانست.

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده در دیدار خود با مشاور امنیت ملی عربستان سعودی در ریاض با محوریت موضوع "تهدید از جانب ایران" اظهار داشت که ایالات متحده مقاومت در برابر نیت ایران به منظور استفاده از متحدان خود برای حمله به عربستان سعودی را ضروری می‌داند.
پیشتر، وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که هوک در سفر به کشورهای شبه جزیره عربستان در مورد اقدامات ایران با نمایندگان عربستان سعودی، امارات متحده عربی، عمان، کویت و بحرین مذاکره خواهد نمود.


هوک گفت: "مقاومت در برابر اهداف ایران در جهت استفاده از متحدان خود برای حمله به عربستان سعودی و بی ثبات کردن منطقه لازم است. اگر ما در رویارویی با ایران در یمن موفق نشویم، تهدید برای آغاز یک درگیری منطقه‌ای در خاورمیانه افزایش خواهد یافت."
وی گفت که ایالات متحده هر کاری برای از بین بردن تنش‌ها با ایران و بازگرداندن سیستم بازدارنده در منطقه انجام می‌دهد. "کمپین فشار بر تهران نتیجه داده و ایران ضعف خود را حس می‌کند. تحریم هایی که توسط ما اعمال شده است، رژیم ایران را از امکان استفاده از درآمد ده ها میلیارد دلاری خود برای حملات مستقیم یا غیرمستقیم محروم کرده است."
با این حال، هوک ایران را به مسئول تنش در منطقه به دلیل امتناع از ابتکارات دیپلماتیک متهم کرد. رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه ایالات متحده افزود: "تلاش های دیپلماتیک واشنگتن منجر به این شده است که به ایران اجازه پاسخ دادن با استفاده از نیروی نظامی داده نمی‌شود. ایران باید به تلاش های دیپلماتیک ما از طریق کانال‌های دیپلماتیک پاسخ دهد."

مرتبط:

سلاح آلمانی برای عربستان سعودی
واکنش عربستان به گزارش سازمان ملل متحد در خصوص قتل خاشقجی
عربستان: توقف فروش سلاح های بریتانیایی به ریاض، به نفع ایران است
ممنوعیت فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان
حمله یمن به فرودگاه ابها در عربستان
واکنش منفی رسانه‌های امارات و عربستان به دیدار شیخ تمیم و روحانی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک