20 مارس 2015, 11:02

نگاهی به مطبوعات، 29 اسفند

نگاهی به مطبوعات، 29 اسفند

ـ ساعت رسمی ایران از فردا شب یک ساعت به جلو کشیده می‌شود

ـ پیشرفت بیش از 85 درصدی ساخت فاز 19 میدان گازی پارس جنوبی

ـ افزایش 22 درصدی حجم حمل و نقل بار توسط کشتیرانی ایران

ـ تشکیل ستاد گردشگری در پایتخت ایران برای علاقه مندان به تهرانگردی

ـ علی رهبری دوباره برای رهبری ارکستر در تهران روی صحنه رفت

سایت"عصر ایران":

ـ براساس "قانون تغییر ساعت رسمی کشور " مصوب 1386 مجلس شورای اسلامی، ساعت رسمی ایران در ساعت 24 اول فروردین ماه هر سال یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت 24 روز سی‌ام شهریور به وضعیت سابق برگردانده می‌شود .

روزنامه "اطلاعات بین المللی":

ـ ساخت فاز 19 میدان پارس جنوبی بالغ بر5/85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

حمیدرضا مسعودی مجری فاز 19 میدان گازی پارس جنوبی روز چهارشنبه با اشاره به پیشرفت 95 درصدی حفاری چاه‌های فاز 19 میدان پارس جنوبی اظهار داشت: هم اکنون عملیات نهایی برای آماده‌سازی این چاهها در حال انجام بوده است و پیش بینی می شود این مرحله از کار تا پایان فروردین سال آینده به اتمام برسد.وی اظهار داشت: هم‌اکنون ساخت پالایشگاه فاز 19 میدان گازی پارس جنوبی هم از 83 درصد گذشته و همچنین ساخت سکوهای دریایی و خط لوله این فاز هم به ترتیب 72 و 91 درصد پیشرفت داشته است .
مجری فاز 19 میدان گازی پارس جنوبی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تلاش می‌شود تا پایان سال آینده 2 ردیف پالایشی (ترین) از پالایشگاه این فاز با گاز دریا و دو ترین دیگر با گاز فازهای 6 تا 8 پارس جنوبی راه‌اندازی شود .

بر پایه این گزارش، یک کنسرسیوم ایرانی متشکل از شرکت‌های پتروپارس و مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران مجری توسعه این بخش از میدان گازی پارس جنوبی هستند.طرح توسعه فاز 19 پارس جنوبی با هدف تولید روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز شیرین ،75 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد و همچنین سالانه 1,05 میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان در دست اجراست .

ـ گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران امسال با جابه جایی 33 میلیون تن کالا که نسبت به سال قبل 22 درصد افزایش نشان می‌دهد، رکورد جدیدی بر جای گذاشت .
به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا)،محمدحسین داجمر رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در گردهمایی مدیران ارشد گروه کشتیرانی سخن می‌گفت ، افزود : عملکرد بخش کانتینر از نظر واردات و صادرات کالا 21 درصد و در بخش حمل فله و کالای عمومی 30 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.داجمر تعداد کشتی های ناوگان را در حال حاضر 157 فروند با ظرفیت بیش از 2/5 میلیون تن اعلام کرد و گفت: گروه کشتیرانی در تعداد سفر 23 درصد و در کرایه حمل 11 درصد افزایش عملکرد داشته که در نوع خود در شرایط موجود کم نظیر است .
وی اظهار داشت: کشتیرانی دریای خزر به حمل 2/2 میلیون تن دست یافت که نسبت به سال 92 حدود 11 درصد افزایش نشان می‌دهد. این شرکت در تعداد سفرهای انجام شده 20 درصد و در میزان حمل هم با 26 درصد رشد مواجه بوده است .

روزنامه "رسالت":

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از تشکیل ستاد گردشگری پایتخت برای علاقه مندان به تهرانگردی خبر داد.فرزاد هوشیار پارسیان در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به قدمت 450 ساله تهران گفت: فقط بیش از 100 نقطه گردشگری تاریخی در مناطق 11 و 12 وجود دارد.وی افزود: خانه های قدیمی در حصار طهماسبی یا ناصری با قدمت بیش از 200 سال، سرای کاظمی، خانه چمران، عمارت ارباب هرمز و بسیاری از عمارت های دیدنی دیگر در بافت های تاریخی پایتخت از جمله آثار ارزشمند تاریخی فرهنگی تهران است.هوشیار پارسیان از وجود هزار و 700 شغل در گردشگری شهر تهران خبر داد و گفت: بیش از 10 هزار نفر در تورهای گردشگری نوروز امسال مشغول به کار شده اند.مدیر عامل سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران افزود : در بیش از شش نقطه از جمله باغ موزه های قصر و دفاع مقدس، تپه های عباس آباد، برج میلاد و پارک سرخه حصار برنامه های متمرکزی به نام عطر گل یاس ویژه نوروز فاطمی(س) همراه با غرفه های صنایع دستی و گردشگری تدارک دیده شده است .

روزنامه اینترنتی"روز":

یک رهبر ارکستر برجسته ایرانی ۹ سال بعد از اینکه به نشانه اعتراض به حمایت نکردن دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران از حوزه موسیقی ایران را ترک کرده بود، در زادگاه خود تهران روی صحنه رفت و کنسرت بزرگی برگزار کرد .

به گزارش روز ۲۷ اسفند، خبرگزاری فرانسه، «علی رهبری» روز دوشنبه همراه با ارکستر سمفونی تهران، سمفونی نهم بتهون را در مقابل دیدگان تماشاگران مختلف شامل دیپلمات‌های خارجی اجرا کرد .

وی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: «این یکی از بهترین شب‌های عمرم بود زیرا من بار دیگر شاهد بازگشت سمفونی به صحنه بودم».

صدای روسیه، 29 اسفند

 

  •  
    در میان گذاشتن
 
ایمیل / پست الکترونیکی