18 مارس 2015, 14:29

تهران از حصول پیشرفت در مذاکرات با "1+5" در مسائل فنی خبر داد

تهران از حصول پیشرفت در مذاکرات با "1+5"  در مسائل فنی خبر داد

مرضیه افخم، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه اعلام کرد در مذاکرات درباره مساله هسته ای ایران در رابطه با مسائل فنی پیشرفت هایی حاصل شده و گفتگو درباره مسائل سیاسی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری"ایرنا"، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی تصریح کرد: شاهد تلاش های بی وقفه تیم مذاکره کننده هسته ای هستیم و مذاکرات به مرحله بسیار پیچیده و حساس رسیده است ... در حوزه فنی نیز پیشرفت های خوبی داشته ایم و تقریبا همانطور که رییس سازمان انرژی اتمی ایران در مصاحبه ای اظهارداشت بخش زیادی از مسایل فنی حل شده است و در عین حال در حوزه مباحث سیاسی و تحریم ها گفت و گوها ادامه دارد .
افخم همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در مذاکرات به تفاهم سیاسی خواهیم رسید، خاطرنشان کرد: گفت و گوها بسیار حساس است و ابعاد حقوقی و پیچیده ای دارد که تیم مذاکره کننده کار را دنبال می کند و در عین حال باید ببینیم در روزهای آینده در تداوم مذاکرات چه مباحثی مطرح و چگونه پیگیری خواهد شد .

رسانه های ایرانی یادآور می شوند دیروز علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد در جریان مذاکرتات وی با ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا در حصول پیشرفت در 90 درصد از مسائل فنی توفیق حاصل شده است.

بطور موازی محمد جواد ظریف و جان کری وزیران خارجه ایران و آمریکا در حال مذاکره هستند.

خانم افخم ا سخنگوی وزارت امور خارجه ایران علام کرد مذاکرات امروز هم ادامه دارد و مدیران کل سیاسی ایران و 1+5 در لوزان به ادامه مذاکرات می پردازند .

ایران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی حل مساله هسته ای ( روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین، فرانسه و آلمان) تلاش می کنند تا روز 30 ژوئن سال 2015 به توافق جامع و نهایی در خصوص فعالیت هسته ای ایران دست یابند

 

  •  
    در میان گذاشتن
 
ایمیل / پست الکترونیکی