25 نوامبر 2014, 11:22

اعتراضات خیابانی در امریکا. پخش زنده

هیئت تحریره سایت فارسی صدای روسیه (persian.ruvr.ru) مراقب رویدادهای آمریکا است که پس از رای هیئت منصفه دادگاه درباره بیگناهی مامور پلیسی که نوجوان سیاهپوستی را در شهر فرگوسن (ایالت میسوری) به ضرب گلوله کشت، در چند شهر آن تظاهرات گسترده ای آغاز شده است.

9:36

بیش از دو هزار سرباز گارد ملی آمریکا به حفظ نظم عمومی در فرگوسن خواهند پرداخت

بیش از دو هزار سرباز گارد ملی آمریکا به حفظ نظم عمومی در شهر فرگوسن پس از ناآرامی های اخیر در آنجا خواهند پرداخت. این مطلب را "جی نیکسون" فرماندار ایالت میسوری به خبرنگاران اعلام کرد.

دیروز دهها خانه در فرگوسن به آتش کشیده شده، 9 نفر دستگیر گردیده و یک مامور پلیس بر اثر تیراندازی زخمی شد.

یادآور می شود این ناآرامی ها پس از رای هیئت منصفه دادگاه محلی درباره بیگناهی مامور پلیسی رخ داد که جوان سیاهپوست بی اسلحه ای را در ماه اوت در شهر فرگوسن (واقع در ایالت میسوری) به قتل رساند . این رویداد بازتاب گسترده ای در ایالت متحده و جهان پیدا کرده است .

16:27

بیش از 60 نفر در ناآرامی ها در شهر فرگوسن آمریکا بازداشت شدند

ماوران پلیس آمریکا 61 نفر را در جریان ناآرامی ها در شهر فرگوسن این کشور بازداشت کردند. این مطلب را خبرگزاری"رویتر" با استناد به پلیس محله سنت لوئیس در حومه فرگوسن گزارش داده است.

یادآور می شود این ناآرامی ها پس از رای هیئت منصفه دادگاه محلی درباره بیگناهی مامور پلیسی رخ داد که جوان سیاهپوست بی اسلحه ای را در ماه اوت در شهر فرگوسن (واقع در ایالت میسوری) به قتل رساند . این رویداد بازتاب گسترده ای در ایالت متحده و جهان پیدا کرده است .

15:56

رییس پلیس حومه فرگوسن: من هیچگونه اعتراض مسالمت آمیزی را ندیدم

به نوشته BBC News "جان بلمار" رییس پلیس منطقه سنت لوییس واقع در حومه فرگوسن اعلام کرد "خشونت تمام ساختار اجتماعی شهر فرگوسن را تکه تکه کرد".

رییس پلیس منطقه ضمن بی سابقه توصیف کردن ناآرامی ها گفت مخالف شرکت کنندگان در تظاهرات نیست اما هیچگونه اعتراض مسالمت آمیزی را مشاهده نکرده و "تمام چیزها از کنترل خارج شده است".

یادآورمی شود مامور پلیس در شهر فرگوسن یک نوجوان سیاه پوست بدون اسلحه آمریکایی را در ماه اوت به ضرب گلوله به قتل رساند و این رویداد بازتاب گسترده ای در ایالت متحده و جهان پیدا کرده است .

14:08

حدود 30 نفر در جریان نا آرامی ها در فرگوسن دستگیر شدند
معترضان حداقل 10 ساختمان را در فرگوسن و در شهرهای نزدیک به آتش کشیدند. چند شرکت کننده در تظاهرات آغاز شده در فرگوسن پس از تصمیم هیئت منصفه در مورد قتل مایکل براون به سه روزنامه نگار حمله کردند. علاوه بر این، گروهی از روزنامه نگاران کانال تلویزیونی NBCهنگام فیلم برداری در کنار مردی بود که بر روی خودرو آتش گشوده بود. هیچ کس صدمه ندید .

هیئت منصفه در روز دوشنبه افسر پلیس به اتهام در قتل با تیر یک نوجوان آفریقایی-آمریکایی در ماه اوت سال جاری در حومه سنت لوئیس فرگوسن بی گناه به رسمیت شناخت. پس از اعلام تصمیم هیئت منصفه در فرگوسن تظاهرات آغاز شد. پلیس از بمب های دود استفاده کرد اما شاهدان عینی می گویند که پلیس گاز اشک آور را به کار برده بود.

نوجوان غیرمسلح در ماه اوت سال جاری با تیر کشته شد. تظاهرات اعتراضی پس از این حادثه بارها و بارها به درگیری معترضان با پلیس تبدیل شد. این پرونده بازتاب ملی و بین المللی یافت.

13:58

به دنبال فرگوسن اعتراضات به شیکاگو، لوس آنجلس و نیویورک سرایت کردند
به دنبال فرگوسن (ایالت میسوری آمریکا) که ناآرامی ها در آنجا به خاطر رای دادگاه درباره بیگناهی مامور پلیسی که نوجوان سیاه پوستی را کشته، ادامه دارد ، اعتراضات به شهرهای شیکاگو، لوس آنجلس و نیویورک سرایت کردند این مطلب را روز سه شنبه رسانه های گروهی آمریکا گزارش دادند.

معترضان در نیویورک پل های ترایبورو، منهتن و بروکلین را مسدود کرده اند. هزاران نفر از مردم در میدان "تایمز اسکور" این شهر در شعار "دستها بالا، شلیک نکن!" را سر می دهند.

به گزارش خبرگزاری"بلومبرگ" تظاهرات اعتراضی در 90 شهر در 34 ایالت آمریکا و همچنین در برخی از نقاط کانادا جریان دارد.

یاد آورمی شود مامور پلیس در شهر فرگوسن یک نوجوان سیاه پوست بدون اسلحه آمریکایی را در ماه اوت به ضرب گلوله به قتل رساند و این رویداد بازتاب گسترده ای در ایالت متحده و جهان پیدا کرده است.

11:22

پلیس از گاز اشک آور علیه معترضان در نزدیکی کلانتری در فرگوسن (ایالت میسوری) استفاده کرد

پلیس از گاز اشک آور علیه معترضان در نزدیکی کلانتری در فرگوسن (ایالت میسوری) استفاده کرد و در نتیحه یک زن مسن زخمی شد. کانال تلویزیونی "سی ان ان" این مطلب را گزارش داد.

پیش از این، هیئت منصفه دارن ویلسون، مامور پلیس را بی گناه به رسمیت شناخت که در ماه اوت در حومه سنت لوئیس فرگوسن مایکل براون، نوجوان آفریقایی-آمریکایی را با تیر کشته بود. این حکم دادگاه باعث تظاهرات و اعتراضات شد. پس از آن که تظاهر کنندگان معترض به پرتاب سنگها و شیشه ها به پلیس پرداختند و حداقل یک خودروی پلیس را شکستند، پلیس مجبور به استفاده از گاز اشک آور شد. به محل درگیر سه کامیون زرهی آمدند. چند خودروی پلیس در خیابان ساوز فلوریسنت واقع در مقابل کلانتری به آتش کشیده شد، صدای تیراندازی شنیده می شود و معترضان به مغازه های نزدیک حمله می کنند .

  •  
    در میان گذاشتن
 
ایمیل / پست الکترونیکی