02:55 30 نوامبر 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 43

برخی خوراکی ها را در صورت داشتن تب بالا از رژیم غذایی حذف کنید.

به گزارش اسپوتنیک، ناتالی ماکینکو متخصص تغذیه معتقد است که برخی خوراکی ها را در صورت داشتن تب بالا از رژیم غذایی حذف کنید.

به گفته وی ، اول از همه شما باید ادویه های گرم از جمله زنجبیل را کنار بگذارید. پروتئین حیوانی ممنوع  و همچنین خوردن ارزن ، عدس قرمز و لوبیا نیز ممنوع می باشد.

غذاهایی مانند چغندر ، بادمجان ، فلفل قرمز ، هویج و کدو تنبل نیز در لیست سیاه قرار گرفتند. بعلاوه، در دمای بالا، مصرف لبنیات، روغن نارگیل و گلوتن که بخشی از بسیاری از محصولات (جو ، سویا ، جو چاودار ، جو ، محصولات گوشتی نیمه تمام و سوسیس) شامل ان می شود نیز باید ممنوع شود.  از انجا که یکی از علائم کرونا تب است، از خورد این مواد غذایی در هنگام تب داشتن خودداری کنید.

از سوی دیگر متخصص تغذیه اولگا دکر در مقاله ای می نویسد: خوردن اب زیاد ضروری است تا سلولهای خونی (گلبولهای قرمز) بتوانند اکسیژن را به اندازه کافی برای سلولهای ما برسانند. این رژیم غذایی باید حاوی فرآورده های پروتئینی (تقویت کننده سیستم ایمنی بدن) و همچنین چربی های سالم باشد (تأثیر مثبتی بر عملکرد ریه ها) و کربوهیدرات های پیچیده ای دارد که به لطف آنها میکرو فلور روده بهبود می یابد.

علاوه بر این ، این متخصص تغذیه بر اهمیت ویتامین ها و مواد معدنی در برابر کرونا سخن می گوید.  توجه ویژه ای به ویتامین C باید شود.

مرتبط:

لیتوانی از دست سربازان آمریکایی سردرد گرفته است
ویدیویی که نگاه کردن به آن سردرد و حالت تهوع می آورد+ ویدیو
میگرن و سردرد چه تفاوتی باهم دارند؟ +عکس
سردرد بلای دردآور مردم دنیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک