03:07 20 سپتامبر 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 70

چرت زدن در طول روز به مدت یک ساعت یا بیشتر می تواند کشنده باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه MedicalXpress ، دانشمندان چینی در دانشگاه پزشکی گوانگژو به چنین نتیجه ای رسیده اند.

پژوهشگران  داده های موجود را برای ارزیابی رابطه بین خوابیدن در روز و خطر مرگ ناشی از بیماری های قلب و عروق جمع بندی کردند. در این تحقیقات،  اطلاعات دریافتی از313651 نفر شرکت کننده در  بیش از 20 پژوهش پزشکی  مورد بررسی قرار گرفت . ضمناً حدود 39 درصد از شرکت کنندگان در طول روز اغلب چرت می زدند.

مشخص شد که چرت های طولانی (بیش از 60 دقیقه) با 30 درصد افزایش خطر مرگ ناشی از همه دلایل و 34 درصد احتمال بیشتر ابتلا به  بیماری های قلب و عروق همراه است. هنگامی که میزان خواب شبانه در نظر گرفته شد ، معلوم گردید خواب طولانی مدت در روز فقط در کسانی که بیش از شش ساعت در شب می خوابند،  با افزایش خطر مرگ همراه است.

به طور کلی ، هر مدت خوابیدن در طول روز با 19 درصد افزایش خطر مرگ همراه است. این ارتباط در زنانی که احتمال مرگ آنها بعد از خوابیدن در روز   22 درصد بیشتر از کسانی است که نمی خوابند و در شرکت کنندگان مسن که خطر مرگ آنها  در هنگام خواب 17 درصد بیشتر است، مشخص تر است. در عین حال ، خواب کوتاه مدت کمتر از 60 دقیقه برای سلامتی خطرناک نبوده و می تواند وضعیت سیستم قلب وعروق را در کسانی که شب ها کم و بد می خوابند،  بهبود بخشد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک