16:50 20 ژوئن 2021
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 51

به عقیده دانشمندان برخی محصولات غذایی من جمله گیاهان و سبزیجات و عدم خوردن گوشت قرمز، به حفظ جوانی پوست کمک می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مدیکال رو، برای پرهیز از خریدن کرم های گران قیمت بهتر است تغذیه خود را برای حفظ جوانی پوست بهتر نمود. نکته اول آب زیاد بنوشید: آب برای حفظ حیات و همین‌طور انجام عمل تعریق و دفع سموم از بدن بسیار مفید است. با آب مواد لازم برای تشکیل سلول‌های پوست، حتما به پوست منتقل شود چون بدن دیگر دچار کمبود آب نخواهد بود.

آوکادو هم سرشار از آنتی‌اکسیدانی به نام ویتامین C است و به محافظت از پوست در برابر پیری کمک می‌کند. البته آووکادو چربی‌های ضروری هم دارد. این چربی‌ها کوهی از کلاژن با ساختار پروتئینی می‌سازند که برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست لازم است.

پیش از این، دکتر روپی اوزلا ، دانشمند مؤسسه اشر در دانشگاه ادینبورگ، خوردن برخی مواد غذایی برای جوان نگه داشتن پوست را توصیه می کند.  به گفته این دانشمند، لازم است از خوردن غذاهای پر آهن به ویژه گوشت قرمز (گوشت گاو و گوسفند) پرهیز کرد، که می تواند منجر به تغییرات چشمگیر در برزو علائم پیری در انسان شود. این محقق معتقد است که شما باید غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان، کلاژن، مواد معدنی و ضد التهاب بخورید که باعث جوانسازی بدن و بهبود عملکرد بدن شما می شود.

اوزلا در ادامه گفت: "باید به تغذیه سالم ایمان داشت: به طور عمده گیاهان، چربی های با کیفیت (آجیل و دانه) ، خوردن غذاهای پر فیبر و غذاهای کامل، غذاهای غیر فرآوری شده باید در برنامه هفتگی شما باشد."

مرتبط:

چگونه بدون آسیب رساندن به پوست صورت، لاغر شوید
بدون این مواد غذایی هرگز لاغر نشوید
با خوردن آب ناشتا، لاغر شوید
این دختر به خاطر عروسی یک غریبه، 57 کیلوگرم لاغر شد + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک