ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امیرعبداللهیان: کوبا برای ایران یک شریک راهبردی است

© Photo / IRNAامیرعبداللهیان: کوبا برای ایران یک شریک راهبردی است
امیرعبداللهیان: کوبا برای ایران یک شریک راهبردی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.09.2021
وزرای امور خارجه ایران و کوبا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص روابط دوجانبه، به ویژه همکاری‌های تجاری، به بحث و تبادل نظر پرداختند.
درخواست وزیر امور خارجه انگلیس از امیرعبداللهیان - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.09.2021
درخواست وزیر خارجه انگلیس از امیرعبداللهیان
وزیر خارجه کوبا در این دیدار با بیان اینکه این کشور برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه‌های بهداشتی و کشاورزی آمادگی دارد، از حوزه‌های فناوری و ماشین‌های سنگین به عنوان دیگر بخش‌هایی یاد کرد که از ظرفیت لازم برای همکاری‌های بیشتر برخوردارند.
وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار ضمن تقدیر از همکاری‌های نزدیک میان دو کشور به ویژه در پروژه تولید مشترک واکسن کرونا، تصریح کرد: آنچه در گذشته روابط ساخته شده است، سرمایه‌ای برای امروز و فرداست و اکنون کوبا برای جمهوری اسلامی ایران یک شریک راهبردی با تمامی الزامات و ابعاد آن است و ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: دولت ایران به عنوان یک دولت عملگرا، به دنبال عملیاتی کردن توافقات قبلی است و از همین رو از وزیر خارجه کوبا دعوت می‌کند تا ضمن سفر به ایران بتوان توافقات قبلی را مرور کرده و نقشه راه روابط را تنظیم‌کرد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала