14:24 24 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

طبق آزمایشگاه ملی ارزیابی بیماری های آنفلوانزا و ویروسی های تنفسی در چک، در جمهوری چک، اولین مورد از سویه جدید عفونت ویروس کرونا - "لامبدا" تشخیص داده شد.

به گزارش اسپوتنیک در جمهوری چک، اولین مورد از سویه جدید عفونت ویروس کرونا - "لامبدا" تشخیص داده شده است، در گزارش آزمایشگاه ملی بیماری های ویروسی در این کشور آمده است: "نتایج آزمایشات آزمایشگاهی اولین مورد ظهور یک سویه خطرناک ویروس کرونا در کشور چک را تأیید می کند."

خاطرنشان می شود که 120 مورد آلودگی به سویه ویروس دلتا کرونا در کشورچک  ثبت شده است.

همانطور که قبلاً در مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "وکتور" در روسیه گزارش شده است، در حال حاضر هیچ موردی از ویروس لامبدا کرونا ویروس در روسیه وجود ندارد.

پیش از این در خبرها آمده بود که پزشکان یک بیمارستان بالینی در شهر پورتو الگره برزیل، در مورد ویژگی های گونه "لامبدا" ویروس کرونا برای اولین بار توضیحاتی دادند. این مطالعه در پورتال پیش چاپ medRxiv منتشر شده است و هنوز بررسی نشده است .نوع جدیدی از سارس-کوو-۲ اولین بار در اوت سال ۲۰۲۰ در پرو شناسایی شد و خیلی زودی در ۲۶ کشور دیگر از جمله اروپا و ایالات متحده کشف شد. با این حال، اولین مورد آلودگی در برزیل فقط در ماه فوریه ثبت شد.

 

مرتبط:

سویه دلتای ویروس کرونا در روسیه شناسایی شد
شیوع ویروس کرونا «دلتا» برای چه کشورهایی خطرناک است؟
دانشمندان برای اولین بار از گونه "لامبدا" ویروس کرونا گفتند
کشف زمان نخستین شیوع ویروس کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک