15:37 23 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 133

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز جمعه از گلوله باران مواضع نیروهای مسلح این کشور در نخجوان از خاک ارمنستان خبر داد که طی آن یک نظامی آذربایجانی زخمی شد.

به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه منتشره گفته می شود " بامداد  28 مه  مواضع ارتش آذربایجان واقع در نزدیکی نقطه مسکونی آشاقی-بوزگوف در منطقه بابک جمهوری خودمختار نخجوان از چند راستا توسط نیروهای مسلح ارمنستان گلوله باران شدی . در نتیجه سربازی به نام  الخان مرادوف از ناحیه شانه زخمی شد. " خاطرنشان می شود که سرباز زخمی در بیمارستان بستری شده و هیچ خطری جان او را تهدید نمی کند.

روز 14 ماه مه یعنی دو هفته قبل سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به مسائل بوجود آمده در مرزهای جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت: "جمهوری اسلامی ایران با حساسیت و دقت، تحولات روزهای اخیر در مرزهای دو کشور همسایه جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان را دنبال می‌کند و امیدوار است اختلاف پیش آمده، هر چه سریع‌تر با درایت طرفین و از طرق مسالمت آمیز حل و فصل گردد".

وی افزود: "جمهوری اسلامی ایران، ضمن تاکید بر ضرورت حفظ ثبات و آرامش در منطقه، طرفین را به خویشتنداری و پرهیز از دامن زدن به اختلافات و احترام به مرزهای دو کشور دعوت می‌کند."

وی همچنین از آمادگی ایران برای کمک به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات دو کشور از جمله اختلاف اخیر خبر داد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک