18:44 05 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (167)
0 25

معاون وزیر خارجه اوکراین اعلام داشت که تهران اسامی ۱۰ متهم در پرونده سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی را به کی‌یف ارائه نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، یوهن ینین، معاون وزیر خارجه اوکراین اظهار داشت که کی‌یف اسامی هیچ یک از ۱۰ فردی که مقامات ایران به دست داشتن در سقوط هواپیمای اوکراینی در حوالی تهران متهم نموده‌اند، در اختیار ندارد.

ینین در کانال تلویزیونی "اوکراینا ۲۴" بیان داشت: متأسفانه، از این ده نفری که گویا متهم شده‌اند، طرف اوکراینی حتی یک نام نیز نمی داند. طرف ایرانی تا کنون جزئیاتی به ما نداده است، بنابراین ما نمی‌توانیم بفهمیم آیا این افراد واقعاً درگیر این فاجعه بوده‌اند یا خیر.

وی همچنین تأکید کرد که طرف ایرانی رسماً به تعهدات بین المللی خود، از جمله در موضوع همکاری با نهادهای انتظامی اوکراین که در حال بررسی سقوط هواپیما در حوالی تهران هستند، پایبند است.

معاون وزیر خارجه اوکراین افزود: ما امروز متوجه هستیم که ماه رمضان نزدیک است و چند ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار می شود، در عین حال، این امر به هیچ وجه باعث رهایی طرف ایرانی از مسئولیت بین المللی در خصوص این جنایت نمی‌شود.

پیش از این غلامعباس ترکی، دادستان سابق نظامی استان تهران اعلام داشته بود که برای ۱۰ نفر از مسئولانی که در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی دخیل بوده اند، کیفر خواست صادر شده است.

موضوع:
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (167)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک