21:21 17 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 30

دانشمندان انگلیس شیوع سریع نوع جدید ویروس کووید-19 در این کشور را تأیید کردند.

به گزارش اسپوتنیک، پروفسور کریس ویتی، مشاور عالی پزشکی انگلستان در بیانیه‌ای اعلام داشت: نوع جدید ویروس کرونا که در انگلیس شناسایی شده است با سرعت بیشتری در حال شیوع بوده و این موضوع احتیاط بیشتر مردم را می‌طلبد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با گسترش سریع نوع جدید ویروس، بر اساس پیش بینی‌های اولیه و رشد سریع عفونت‌ها در جنوب شرقی انگلیس، هیئت مشاوره تهدیدات ویروس تنفسی جدید و نوظهور، اکنون معتقد است که نوع جدید ویروس می‌تواند با سرعت بیشتری گسترش یابد.

پروفسور ویتی بیان داشت: ما به سازمان بهداشت جهانی هشدار داده‌ایم و همچنان برای بهبود درک خود، داده‌های موجود را تجزیه و تحلیل می‌کنیم. هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نوع جدید ویروس باعث مرگ و میر بالاتر شود یا واکسن‌ها و درمان‌های موجود را تحت تأثیر قرار دهد، اما تحقیقات فوری برای تأیید این موضوع در حال انجام است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس پس از دریافت اطلاعات مربوط به نوع جدید ویروس، با اعضای کابینه وارد جلسه خواهد شد. جانسون قرار است یک کنفرانس مطبوعاتی با ویتی برگزار کند و در آن کنفرانس احتمالاً از تشدید قوانین موجود بعد از کریسمس و لغو برنامه‌های 23 تا 27 دسامبر خبر خواهد داد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک