09:49 28 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (178)
0 110

وزارت دفاع آذربایجان خبر مربوط به انهدام هواپیماهای جنگی این کشور در قره باغ را تکذیب می کند.

به گزارش اسپوتنیک ، این مطلب را  واقف درگاهلی ، رئیس سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرده است .

خانم شوشان استپانیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان ، پیش از این اظهار داشته بود كه حدود ساعت هشت و 55 دقیقه صبح امروز یک هواپیمای نیروهای مسلح آذربایجان در راستای  جنوبی سرنگون شده  اندکی بعد دو هواپیمای دیگر این کشور نیز در خط مقدم جبهه منهدم گردیدند.

درگاهلی گفت: "ما بار دیگر تکرار می کنیم که حتی یک هواپیمای جنگی نیروی هوایی آذربایجان سرنگون نشده است. برعکس ، پهپادهای تهاجمی  آذربایجان به از بین بردن تجهیزات نظامی نیروهای مسلح ارمنستان ادامه می دهند. فیلم های ضبط شده از عملیات نظامی پهپادهای ما به طور منظم به مردم ارائه می شود."

به نظر وی ، سخنگویان وزارت دفاع ارمنستان "با انتشار اطلاعات نادرست در مورد خسارات آذربایجان" ، تلاش می کنند گویا "خلاء اطلاعاتی به وجود آمده " در مورد عملیات جنگی دو طرف را پر کنند.

جنگ در قره باغ 27 سپتامبر آغاز شد. ارمنستان و آذربایجان که 30 سال است دچار اختلافات ارضی بر سر مالکیت این سرزمین هستند ، یکدیگر را به انجام تحریکات متهم کردند.

آذربایجان ادعا می کند که هفت روستا و چندین ارتفاع مهم استراتژیک را تحت کنترل خود درآورده است. الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان اعلام کرد که پرچم این کشور  در "مناطق آزاد شده" به اهتزاز درآمده است.

موضوع:
درگیری در قره باغ (178)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک