11:22 21 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 27

معاون رئیس‌جمهور ترکیه گفت، از اتحادیه اروپا انتظار برخورد منصفانه داریم. در این چارچوب هیچکس توقع عقب‌نشینی از ترکیه نداشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، فواد اوکتای، معاون رئیس ‌جمهور ترکیه، اتحادیه اروپا را به عدم صداقت متهم کرد و گفت آنکارا به هر قیمتی، از حق خود در هر متر مکعب از آب‌های مدیترانه شرقی دفاع خواهد کرد.

 معاون رئیس ‌جمهور ترکیه افزود: حرف ما به اروپا این است که ترکیه به هیچ‌وجه از حقوق خود در مدیترانه شرقی و اژه دست نخواهد کشید.

وی درباره درخواست یونان برای افزایش آبهای سرزمینی خود به 12 میل، تاکید کرد: آیا انتظار دارید این موضوع را بپذیریم؟ اگر این موضوعی برای جنگ نیست، پس چه توجیهی دارد؟  متاسفانه به یاد نداریم که اروپا در راستای منافع ترکیه یا هر موضوع دیگری حمایت که هیچ، واکنش نشان داده باشد.

 فواد اوکتای ادامه داد، وقتی پای استقلال و آزادی در میان باشد، گوش ملت ‌مان بدهکار نیست؛ تاوان و امثال آن برایش اهمیتی ندارد.

وی گفت: وقتی کشور دیگر در فلات قاره خود فعالیت‌ می‌کند، کسی صدایی درنمی‌آورد اما وقتی ترکیه با کشتی‌های خود دست به گشت تحقیقاتی منابعش در فلات قاره‌ای خود در مدیترانه شرقی می‌زند، جنجال به راه می‌اندازند، این موضوع غیرقابل  درک است.

مرتبط:

احتمال رجوع عراق به شورای امنیت برای توقف حملات ترکیه
رسانه: ترکیه میادین گازی در دریای سیاه کشف کرد
رزمایش ترکیه در دریای مدیترانه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک