06:03 25 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 24

آلمان پس از ترور سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده یگان های ویژه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آموزش نیروهای امنیتی در شمال عراق را که به دلیل تشدید اوضاع در منطقه متوقف کرده بود، از سر گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، در پیامی صادر شده در روز یکشنبه توسط بوندسوار (نیروهای مسلح آلمان)، همانطور که اشاره شد، مأموریت آموزش جنگجویان کرد، مطابق با توافق شرکای بین المللی، در ساعت 06:00 به وقت محلی (ساعت 08:00 به وقت مسکو) از سر گرفته شد. در عین حال، بوندسوار نمی خواهد آموزش نیروها را در مرکز عراق ادامه دهد.

در 5 ژانویه، نمایندگان پارلمان عراق قطعنامه ای را تصویب كردند كه در آن "آنها دولت را موظف كردند تا حضور نظامی نیروهای خارجی را در جمهوری خاتمه دهد و كار را در چارچوب توافق نامه امنیتی منعقد شده با نیروهای ائتلاف بین المللی ضد تروریسم متوقف كند. این نشست پس از تشدید شدید اوضاع در این کشور پس از یک سری از حملات آمریکایی ها در عراق برگزار شد.

گفتنی است که در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک