جهان
دریافت لینک کوتاه
119

وزارت امور خارجه اسرائیل به پیوستن شش کشور اروپایی جدید به سازوکار مالی اینستکس واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که تصمیم دولتهای شش کشور اروپایی برای پیوستن به اینستکس تحت عنوان سهامدار می‌تواند توسط مقامات ایرانی برای تشدید سرکوب در داخل این کشور استفاده شود.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: "بلژیک، دانمارک، فنلاند، هلند، نروژ و سوئد بدترین زمان را انتخاب کردند. صدها ایرانی بی گناه که در آخرین دور اعتراضات کشته شدند، در حال حاضر در گورهای خود دراز کشیده‌اند."

در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه اسرائیل آمده است: "ما از این کشورهای اروپایی می‌پرسیم؛ شما چه سیگنالی را برای مردم ایران ارسال می‌کنید؟ آیا شناسایی مقامات رژیم که مسئول کشتار غیرنظامیان بی گناه هستند، کارآمدتر و اخلاقی تر نخواهد بود؟"

بلژیک، دانمارک، فنلاند، هلند، نروژ و سوئد روز جمعه به سازوکار مالی اینستکس برای تجارت با ایران پیوستند. در بیانیه مشترک شش کشور آمده است: با توجه به اینکه اروپا همچنان از توافق هسته‌ای حمایت می‌کند، در تلاش است تا بخش اقتصادی معامله را پیاده سازی کند و فرآیندهای تجاری مشروع را بین اروپا و ایران ترویج کند، ما در حال عضو شدن در اینستکس سازوکار حمایت از مبادلات تجاری هستیم. کشورهای اروپایی همچنین از ایران خواستند که فوراً به رعایت شرایط توافق هسته ای بازگردد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک