09:34 18 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 312

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد در صورت عمل نکردن ایالات متحده به تعهدات خود ارتش کشورش آماده از سرگیری عملیات در سوریه است.

به گزارش اسپوتنیک، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد ارتش ترکیه آماده است تا در صورت عمل نکردن ایالات متحده به تعهدات خود مبنی بر عقب نشینی نیروهای كرد از مرز ترکیه و سوریه، عملیات چشمه صلح در شمال سوریه را از سر بگیرد.

در بیانیه آکار در وب سایت رسمی وزارت دفاع ترکیه آمده است: "در حال حاضر ما 5 روز این عملیات را به حالت تعلیق درآورده‌ایم. در این مدت تروریست‌ها باید از منطقه امن خارج شوند و تسلیحات سنگین آنها تسلیم شوند و استحکامات و موقعیت‌های آنها باید نابود شوند. اگر این اتفاق نیفتد، عملیات از سر گرفته می شود. نیروهای ما کاملاً آماده این کار هستند."

در 9 اکتبر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، از آغاز عملیات چشمه صلح در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و گروه تروریستی دولت اسلامی، داعش (ممنوع در فدراسیون روسیه) خبر داد. در همان روز هواپیماهای ترکیه‌ای به راس العین و شهرهای دیگر سوریه حمله کردند. 17 اکتبر، ترکیه و ایالات متحده توافق کردند که عملیات نظامی چشمه صلح' در شمال شرقی سوریه را به منظور عقب نشینی نیروهای کرد از 30 کیلومتری منطقه امنیتی در مرز ترکیه و سوریه به حالت تعلیق درآورند.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

برافراشتن پرچم ملی سوریه در پاسگاه مرزی با ترکیه
درگیری میان ارتش سوریه و گروه‌های طرفدار ترکیه
فیلم نابودی تجهیزات زرهی ترکیه توسط کردهای سوریه+ويدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک