جهان
دریافت لینک کوتاه
2715

فدراسیون روسیه هیچ درخواستی از ایران در خصوص تحویل سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 "تریومف" دریافت نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع نظامی ـ دیپلماتیک ضمن بیان این مطلب افزود:" به این دلیل صحبت درباره گویا امتناع روسیه از تحویل این سامانه به ایران بی اساس است".
پیشتر خبرگزاری بلومبرگ با استناد به دو منبع اعلام کرده بود که گویا مسکو از صادرات سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 به ایران امتناع ورزیده و معتقد است این معامله باعث افزایش تنش در منطقه خاورمیانه خواهد شد.
در مطلب منتشره توسط خبرگزاری بلومبرگ خاطرنشان می شود:" واکنش روسیه نسبت به درخواست ایران توازن شکننده قوا در خلیج فارس را بازتاب می دهد که در آنجا درگیری بین جمهوری اسلامی و ایالات متحده و متحدان عربش در حال نضج گرفتن است".
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.
روسیه به چین اس 400 تحویل می دهد و چندی پیش قراردادهای تحویل این سامانه با ترکیه و هند به امضا رسیده که با نارضایتی واشنگتن روبروگردیده است.

 

 

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک