04:35 09 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به تمدید مهلت پیوستن ایران به FATF واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به تمدید مهلت چهارماهه پیوستن ایران به FATF واکنش نشان داده و خواستار دیپلماسی قوی دولت در این موضوع شد.
رضایی در حساب اینستاگرامی خود نوشت: مجمع عمومی FATF چهار ماه دیگر به ایران برای تکمیل توصیه‌های چهل‌گانه‌اش فرصت داد. دو سال است این سیاست‌ها را در پیش گرفته‌اند. در دو ماه گذشته به جای بحث فنی و استدلال فشارهای سیاسی و رسانه‌ای زیادی به مجمع تشخیص مصلحت وارد کردند تا تصمیم عجولانه‌ای گرفته شود. مرتب گفته می‌شد آخر بهمن ما را در لیست سیاه قرار می‌دهند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در ادامه می‌نویسد: در حالی که سوالات و ابهامات زیادی درباره توصیه‌های‌FATF وجود دارد، از دولت انتظار می‌رود با دیپلماسی قوی، کشور را از فرو غلتیدن در باتلاقی جدید باز دارد. وقتی می‌توان با کوشش برای رفع ابهام و ایجاد شفافیت پیش رفت، این حجم از فشار تهدید و اولتیماتوم چه هدفی را دنبال می‌کند؟

لازم به ذکر است گروه ویژه اقدام مالی (FATF) اعلام کرد که اگر ایران تا ژوئن 2019 قوانین مرتبط با استانداردهای FATF را اجرایی نکند این گروه ارزیابی نظارتی خود از شعبات و نهادهای وابسته به موسسات مالی ایران را لازم‌الاجرا خواهد کرد.

 

 

مرتبط:

FATF استعمارگری جدیدی علیه ایران است
کاظم صدیقی : " FATF خلاف قرآن است"
روحانی: FATF چه خوب یا بد لازمه ارتباط مالی با بانک های جهانی است
مرغ برجام یا تخم مرغ FATF
تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران از سوی FATF تمدید شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک