05:04 19 مارس 2019
افشای برنامه ضد روسی بریتانیا

افشای برنامه ضد روسی انگلیس

© Sputnik / Alexey Filippov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110

بودجه این طرح تحت عنوان Integrity Initiative که در سال 2015 تدوین شده، توسط دولت بریتانیا تامین شده و از آن برای جنگ خبری با روسیه استفاده می گردید.

به گزارش اسپوتنیک، هکرهای عضو گروه «انانیموس» اسناد مربوط به فعالیت طرح Integrity Initiative را کشف کردند که بریتانیا از آن برای دخالت در امور داخلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و جنگ خبری با روسیه استفاده می کرد.
طبق اطلاعات «انانیموس»، ویلیام براودر، سرمایه دار و سرمایه گذار معروف که قبلاً مقامات کانادا را به مطرح کردن پیشنهاد تعلیق عضویت روسیه در اینترپل فرا خوانده بود و ایگور سوتیاگین، دانشمند محکوم شده در روسیه در سال 2014 به اتهام جاسوسی که دیرترعفو شد، از جمله افراد مرتبط با طرح Integrity Initiative بوده اند.
ظبق اسناد منتشره، مخارج طرح فوق الذکر در سال مالی جاری که 31 مارس سال آینده به پایان می رسد، 1.96 میلیون پوند (2.51 میلیون دلار) تخمین زده می شود. خاطرنشان می گردد که هدف اعلام شده این طرح مقابله خبری با روسیه است.
وزارت خارجه امریکا ، ناتوو فیسبوک از جمله شرکایی هستند که به طرح بریتانیا گرانت واگذار کرده اند.

انانیموس به معنای ناشناس (Anonymous)، به گروهی از متخصصان امنیت شبکه‌های کامپیوتری متعلق به کشورهای مختلف گفته می‌شود، که به صورت ناشناس فعالیت می‌کنند و به گفته خودشان، انانیموس جنبشی سیال است، که هرکسی می‌تواند عضو آن شود.

مرتبط:

اعتراف بریتانیا به پیروزی روسیه در جنگ اطلاعاتی
بریتانیا آماده حمله سایبری به روسیه می‌شود
تشکیل ارتش سایبری بریتانیا برای حمله به روسیه
رهگیری مجدد هواپیماهای روسیه توسط جنگنده‌های بریتانیا
هواپیمای نیروی هوایی بریتانیا یکبار دیگر در مرزهای روسیه
عقب ماندن ارتش بریتانیا از روسیه
افشای تهمت های بریتانیا به روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک