01:39 24 مارس 2019
امتناع لندن از دادن ویزا به دیپلمات‌های روسیه

امتناع لندن از دادن ویزا به دیپلمات‌های روسیه

© AFP 2018 / Fabrice Coffrini
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

انگلیس از صدور ویزا برای دیپلمات های روسیه امتناع می کند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر یاکوونکو، سفیر روسیه در لندن اعلام کرد: انگلیس از صدور ویزا برای دیپلماتهای روسیه امتناع میکند.
سفیر روسیه در پاسخ به این سوال که چه کسی جایگزین دیپلمات های اخراج شده در ماه مارس را خواهند گرفت، گفت: "ما نمی توانیم جاهای خالی را پر کنیم، زیرا انگلیس از دادن ویزا به دیپلمات ها برای ورود به انگلستان اجتناب می کند". وی همچنین معتقد است برای پر کردن صندلی های خالی، لازم است روابط به حالت عادی خود بازگردانده شوند.


یاکوونکو با اشاره به اینکه این وضعیت نتیجه یک سیاست عمدی از طرف انگلستان است، افزود: تا کنون، ما از دولت انگلیس موضع غیرمسئولانه ای دیده ایم، به همین دلیل عملکرد سفارت ما که اکنون عملا خالی است، با مشکل مواجه است. شاید تا کنون ده ها کارمند این سفارت را ترک کرده باشند.
سفیر روسیه همچنین از لندن خواست تا سیاست خود را تغییر دهد و روابط خود با مسکو را در حوزه دیپلماتیک به حالت عادی بازگرداند. وی افزود: من فکر می کنم که هر دو کشور روسیه و انگلیس علاقه مند به تماس های دیپلماتیک عادی هستند.
گفتنی است روابط بین لندن و مسکو پس از جریان مسمومیت اسکریپال از حالت عادی خارج شده است.سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارس در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا، کانادا، نروژ، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

مرتبط:

واکنش روسیه به ادعاهای لندن درباره تمایل تبدیل لیبی به سوریه
لغو مسدوديت دارايى هاى گازپروم در لندن
مواد سمی نامعلوم در لندن استفاده می شود
واکنش انگلیس به مصاحبه با مظنونین پرونده اسکریپال
اظهارات مظنونان روسی پرونده اسکریپال درباره شیشه حاوی سم در ایمسبری
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک