12:34 24 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

وزیر نفت ایران طی هفت روز باید سه مدیر عامل برای شرکت‌های اصلی زیرمجموعه وزارت نفت انتخاب کند.

به گزارش اسپوتنیک ، طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاههای اجرایی ایران، از صبح روز بیست و ششم آبان ماه، مدیران عامل 3 شرکت از مجموع 4 شرکت اصلی زیرمجموعه وزارت نفت باید تا 7 روز آینده پست مدیریتی خود را به جانشین خود تحویل دهند.


بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران باید مدیران عامل جدیدی برای شرکت‌های ملی نفت، ملی صنایع پتروشیمی و ملی گاز انتخاب کند. به نقل از خبرگزاری تسنیم در این راستا برخی نهادهای عموماً غیردولتی و افراد وابسته به برخی نهادهای دولتی در پی معرفی اشخاصی کم‌تجربه به وزیر نفت هستند که اغلب این افراد پیشنهادی، چهره‌هایی ناآشنا برای وزیر نیستند.
باید دید وزیر نفت ایران در انتخاب مدیران عامل 3 شرکت اصلی زیرمجموعه وزارت نفت، پیشنهادپذیر خواهد بود و یا بر اساس معیارهای دیگری این انتخاب را انجام خواهد داد.
گفتنی است حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، شهریور ماه امسال در راستای اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی ایران، «قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» را جهت اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

مرتبط:

وضعیت بازنشستگان شاغل در فدراسیون فوتبال ایران به اطلاع فیفا برسد
ماریجوآنا هدیه کریسمس بازنشستگان آمریکا
قانونی کردن روسپی گری و مواد مخدر به خاطر بازنشستگان در اوکراین
در کره جنوبی بسیاری از بازنشستگان فقیر به صورت عمد مرتکب جرم میشوند که به زندان انداخته شوند، جایی که به آنها سرپناه و غذای گرم داده میشود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک