19:58 17 ژوئیه 2019
ترکیه محال است از ادلب خارج شود

ترکیه محال است از ادلب خارج شود

© REUTERS / Stringer
جهان
دریافت لینک کوتاه
1111

وزیر دفاع ترکیه خروج نیروهای این کشور از ادلب سوریه را محال دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در واکنش به آغاز گشت‌زنی ترکیه و آمریکا از روز پنج‌شنبه در منبج "با هدف کاهش تنش میان دو کشور بعد از حملات ارتش ترکیه به کردها در شرق فرات "، گفت: ما از حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق و وحدت سیاسی این دو کشور حمایت می‌کنیم و هرگز اجازه تشکیل "گذرگاه تروریستی" در شمال این دو کشور را نمی‌دهیم.
آکار همچنین در ادامه افزود: آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اعلام کرد که به وجود داعش در منبج با تکیه کردن بر یگان‌های مدافع خلق کرد پایان خواهد داد و یگان‌های مدافع خلق کرد را خارج خواهد کرد اما به وعده‌هایش پایبند نماند. سیاست ترکیه در خاورمیانه ماجراجویی نیست. دولت ترکیه اقدامات لازم را برای امنیت خود اتخاذ می‌کند.
وزیر دفاع ترکیه افزود: ما برای حفظ امنیت ترکیه در سوریه و عراق فعالیت می‌کنیم پس آیا کسی می‌تواند بگوید که باید نیروهایمان را از سوریه خارج کنیم و از عفرین و ادلب برویم؟ این محال است.
گفتنی است پیش تر روسیه و ترکیه در نشست سوچی موافقت کردند که یک ناحیه غیر نظامی به عمق 15-20 کیلومتر در امتداد خط ارتباطی مخالفان مسلح با نیروهای دولتی در سوریه ایجاد کنند.

مرتبط:

جبهه النصره و کلاه سفیدها تسلیحات شیمیایی به ادلب انتقال می دهند
انتقال مواد شیمیایی سمی توسط کلاه سفید ها به ادلب
انفجار خودروی بمب گذاری شده در ادلب
هیستری غرب به خاطر ادلب
اپوزیسیون سوریه تجهیزات نظامی خود را از ادلب خارج می‌کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک