23:09 16 ژوئن 2019
اصرار اسرائیل و مخالفت جهانی در تخریب روستای استراتژیک فلسطینی

اصرار اسرائیل و مخالفت جهانی در تخریب روستای استراتژیک فلسطینی

© Sputnik / Kristina Afanasyeva
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21

اصرار اسرائیل در تخریب روستای استراتژیک فلسطینی و مخالفت جهانی در برابر این کار، نهایتا به تعویق چند هفته‌ای آن منجر شد.

به گزارش اسپوتنیک، وزرای اسرائیل توافق کردند که برای چند هفته تخریب یک روستای فلسطینی که توسط جامعه جهانی پشتیبانی می شود، را به تعویق بیاندازند. از این تعویق برای مذاکره با ساکنان روستای خان الاحمر برای انتقال محل اسکان بصورت داوطلبانه استفاده می شود.


در بیانیه پس از نشست وزرای اسرائیل آمده است: طبق توصیه کارشناسان، کابینه (نظامی — سیاسی) برای دادن چند هفته زمان به منظور مذاکرات جهت تخلیه توافق شد.
روستای خان الاحمر در مجاورت اورشلیم و جاده ی دریای مرده قرار دارد، اسراییل اعلام کرده است که این روستا را که نزدیک به 200 فلسطینی در آن زندگی می‌کنند را به رغم اعتراضات فراوان خارجی تخریب می‌کند.
اعتراضات علیه تخریب قریب الوقوع خان الاحمر قبلا توسط اتحادیه اروپا و سازمان های مختلف سازمان ملل متحد به علت اینکه این تصمیم اسرائیل را تهدیدی برای چشم انداز حل و فصل مشکلات خاورمیانه می‌دانند،اعلام شده است. آنها تأکید می کنند که روستا بخشی از منطقه ی به اصطلاح E-1 بین اورشلیم و محل استقرار یهودیان به نام مالی آدومیم است که برای تداوم سرزمین آینده دولت فلسطین حیاتی است.

 

 

مرتبط:

پلنگ ایرانی باغ وحش اسرائیل دارای نام ایرانی شد
اعلام موضع روسیه درباره روابط ایران و اسرائیل
اسرائیل هرکاری برای نابودی سامانه اس 300 در سوریه انجام خواهد داد
حمله جنگنده های اسرائیل به نوار غزه
بازنگری استرالیا در برجام و به رسمیت شناختن اورشلیم، پایتخت اسرائیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک