11:53 16 ژوئن 2019
اپوزیسیون سوریه تجهیزات نظامی خود را از ادلب خارج می‌کند

اپوزیسیون سوریه تجهیزات نظامی خود را از ادلب خارج می‌کند

© Sputnik / Ilya Pitalev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22

نیروهای اپوزیسیون سوریه در حال خارج کردن تجهیزات نظامی خود از منطقه غیرنظامی استان ادلب سوریه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از AFP، نیروهای مخالف مسلح سوریه، که با جبهه آزادی ملی متحد شده‌اند، شروع به خارج کردن سلاح های سنگین خود از منطقه غیرنظامی استان ادلب سوریه نموده‌اند.
به گفته ناجی مصطفی، سخنگوی این ائتلاف، پست های بازرسی با سلاح های دیگر در این منطقه باقی خواهند ماند. منابع در یکی از گروه های مخالف، اطلاعات مربوط به خروج تجهیزات نظامی را تایید کرد و افزود که این موضوع مربوط به پرتاب کننده‌های نارنجک و پرتاب کننده‌ها است.


بر اساس گزارش رویترز، سلاح های سنگین به فاصله 20 کیلومتر از خط تماس منتقل خواهند شد. اعضای اپوزیسیون در منطقه غیرنظامی ادلب باقی خواهند ماند و به ارتش ترکیه در گشت زنی در منطقه کمک خواهند کرد.
هفدهم سپتامبر، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان،رئیس جمهور ترکیه، توافق کردند تا یک منطقه غیرنظامی به عمق 15 تا 20 کیلومتر در ادلب ایجاد کنند.
در اواسط ماه سپتامبر، گزارش شد که نیروهای دولتی سوریه حمله را علیه شبه نظامیان در استان ادلب و حما راه اندازی کرده‌اند. در 26 سپتامبر، گروه های رادیکال واقع در قلمرو منطقه غیرنظامی شروع به عقب نشینی به نقاط نامعلوم کردند.
ادلب آخرین استان سوریه تحت کنترل گروه های مسلح غیر قانونی است. در حال حاضر، اعضای هر دو گروه‌های تروریست‌های بین المللی و گروه های شورشی که تروریست محسوب نمی‌شوند، در این منطقه حضور دارند.

مرتبط:

اعزام سرباز از ترکیه به ادلب سوریه
سوریه: ترکیه می تواند مشکل ستیزه جویان النصره از ادلب را حل کند
انتشار تصاویر نمایشی حمله شیمیایی به ادلب + ویدئو
ریابکوف: ادلب باید از وجود تروریست ها پاکسازی شود
پوتین: با اردوغان وارد توافق جدی در مورد راه حل ادلب شدیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک