سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 01

ترکیه و روسیه، گروه نظامی مشترکی میان مخالفان و طرفداران دولت سوریه، ایجاد می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله منتشر شده در روزنامه کامرسانت، اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام نمود که ترکیه و روسیه به طور مشترک، گروه مشترکی برای خروج رادیکال ها در استان ادلب سوریه ایجاد می کنند.

وی گفت: "در طول مذاکرات در خصو اوضاع ادلب در سوچی، ما تصمیم به ایجاد یک منطقه غیرنظامی بین سرزمینهای اشغال شده از سوی مخالفان و دولت اسد نمودیم. اما اپوزیسیون همچنان در سرزمین های اشغالی باقی خواهد ماند. ما در این منطقه می مانیم تا اطمینان حاصل کنیم که گروه های رادیکال، شکست خورده اند".

ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان پس از انجام مذاکرات در سوچی، یادداشت تفاهم ای در خصوص تثبیت وضعیت در مناطق کاهش تنش ها در ادلب امضا کردند. به گفته ولادیمیر پوتین، روسیه و ترکیه توافق بر اساس این تفاهم نامه از 15 اکتبر منطقه ای به عرض 15 الی 20 کیلومتر در ادلب، منطقه عاری از سلاح اعلام خواهد شد و نیروهای نظامی ترکیه و روسیه باید سلاح های سنگین خود را از این منطقه خارج کنند. همچنین با توافق ترکیه و روسیه، حضور مخالفان سوری در ادلب ادامه خواهد یافت اما دو کشور مانع ادامه فعالیت گروه های تندرو در ادلب خواهند شد.

 

مرتبط:

انتشار تصاویر نمایشی حمله شیمیایی به ادلب + ویدئو
توافقنامه روسیه و ترکیه درباره ادلب – نمونه یک دیپلماسی موفق
روسیه و ترکیه تصمیم گرفتند در ادلب یک منطقه حائل ایجاد کنند
آمریکا از توافق بین پوتین و اردوغان درباره ادلب حمایت کرد
برچسب:
روسیه, سوریه, ترکیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک