04:57 22 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2171)
0 20

خبرگزاری رویترز با استناد به محاسبات خود اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته بیش از 48 هزار مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) در ایالات متحده شناسایی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، دانشگاه جان هاپکینز ، که آمار منتشره مقامات فدرال و محلی آمریکا  و همچنین رسانه ها و دیگر منابع آزاد را جمع بندی می کند ، اطلاع داده که در مجموع  2،682،270 مورد ابتلا به  کووید 19 در ایالات متحده شناسایی شده ، 729 هزار و 994 نفر از مبتلایان در این کشور بهبود یافته  و  128.028 بیمار آمریکایی مبتلا به کرونا جان باخته اند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

براساس آخرین ارقام منتشره از سوی سازمان جهانی بهداشت ، بیش از 10.3 میلیون مورد ابتلا به کرونا  در جهان شناسایی شده ، بیش از 508 هزار نفر از مبتلایان جان باخته اند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2171)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک