03:55 22 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2171)
0 81

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد در حال حاضر دانشمندان جهان در حال طرح ریزی 141 واکسن علیه نوع جدید ویروس کرونا (کووید ـ 19) هستند.

به گزارش اسپوتنیک، تدروس آدهانوم قبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در مقاله منتشره در روزنامه واشنگتن پست نوشت : "نقش حیاتی را كه همکاری بین المللی در حال حاضر در ایجاد واكسن COVID-19 ایفا می كند ، بررسی کنیم . این همکاری اندكی پس از آن آغاز شد که اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا بصورت آنلاین منتشر شد اکنون طرح ریزی 141 واكسن جریان دارد و ممکن است آنها چند ماه با موفقیت فاصله داشته باشند. مطمئناً هیچ تضمینی برای مصونیت کامل در برابر ویروس کرونا وجود ندارد ، اما ما امیدواریم ".

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

براساس آخرین ارقام منتشره از سوی سازمان جهانی بهداشت ، بیش از 10.3 میلیون مورد ابتلا به کرونا  در جهان شناسایی شده ، بیش از 508 هزار نفر از مبتلایان جان باخته اند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2171)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک