08:20 14 ژوئن 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
3125

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران بر لزون تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران اعلام کرد که تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل که در ماه اکتبر به پایان می رسد، باید تمدید شود.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با آسوشیتدپرس افزود: اگر ما اجازه بدهیم (تحریم تسلیحاتی ایران) منقضی شود، شما مطمئن باشید آنچه ایران در تاریکی و خفا در حال انجام دادن بوده است را در روز روشن انجام خواهد داد.

هوک ادامه داد؛ اگر ما با قواعد ایران بازی کنیم، ایران برنده می‌شود. این یک تاکتیک مافیایی است وقتی که افراد یک نوع خاصی از رفتار را از ترس وقوع یک چیز بدتر قبول می‌کنند.

هوک گفت: با برداشته شدن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، این کشور به دلال اسلحه برای رژیم‌های سرکش و سازمان‌های تروریستی در سراسر جهان تبدیل خواهد شد.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران همچنین از تحریم های آمریکا علیه تهران حمایت کرد.

وی کاهش درآمدهای نفتی و دیگر درآمدهای ایران را «فرصت خوبی برای منطقه» خواند و مدعی شد، استراتژی فشار حداکثری آمریکا این کشور را در دوراهی و معمای انتخاب یک گزینه از بین دو گزینه زیر قرار داده است: حمایت از متحدان خود در سوریه و منطقه یا توجه به وضعیت داخلی اقتصادی ایران.

وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته ضمن انتشار این خبر هشدار داد که محدودیت‌های تسلیحاتی ایران ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل هجدهم اکتبر (۲۷ مهرماه) به پایان می‌رسند.

مرتبط:

آمریکا شورای امنیت را به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران فرا خواند
فراخوان پومپئو از همه کشورها برای حمایت از گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران
روسيه: دلیلی برای تمدید تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران وجود ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک