09:31 27 فوریه 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
5230

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را نخواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: نمی تواند به ایران اجازه دهد که به سلاح اتمی دست پیدا کند.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه مخالف جنگ با ایران است، افزود: من به ایران اجازه نمی دهم که سلاح هسته ای دست یابد.
ترامپ ادامه داد: من به دنبال دعوا نیستم، اما وقتی شما با وضعیتی مثل ایران روبرو باشید نمی‌توانید به آنها اجازه بدهید سلاح هسته‌ای داشته باشند- نمی‌توان اجازه داد چنین اتفاقی بیفتد.
به گفته وی، علی‌رغم همه چیزهایی که اتفاق می‌افتد، من کسی نیستم که بخواهد وارد جنگ بشود، چون جنگ به اقتصادها لطمه می‌زند و مهم‌تر از همه جنگ باعث کشته شدن انسان‌ها می‌شود.
ترامپ بار دیگر از ایران خواست تا به میز مذاکره برگردند و گفت که تحریم های آمریکا با عواقب جدی برای اقتصاد ایران همراه است.
رئیس جمهور آمریکا نیز با انتشار پیامی در توئیتر خود نوشت: اگر ایران به دنبال درگیری است، به صورت رسمی پایان آنها خواهد بود. بار دیگر واشنگتن را هرگز تهدید نکنید.
در هفته های اخیر روابط ایران و آمریکا با تنش هایی روبرو شده است. برخی از مقامات ایران اظهارات تندی علیه آمریکا بیان می کنند. همچنین محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در هفته گذشته با اطمینان اعلام کرد که جنگ با آمریکا روی نخواهد داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک