23:43 20 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1101

وزیر خارجه ایران اعلام کرد که ایران نمی خواهد وارد جنگ شود.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت: یقین داریم که جنگی در نخواهد گرفت چون نه ما خواهان جنگ هستیم و نه کسی این تصور یا توهم را دارد که بتواند در منطقه با ایران مقابله کند اما لازم است حرکت های خطرناک داخل آمریکا برای مردم این کشور روشن شود.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که قصد ندارد با ایران وارد جنگ شود.

روز چهارشنبه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که در پی تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران، دیپلمات های این کشور از بغداد و سایر کشورهای عراق خارج شده اند.
حسن روحانی رییس‌جمهور ایران در تاریخ هشت ماه مه در سالگرد خروج آمریکا از برجام در خصوص توقف اجرای برخی بندهای برجام خبر داد، از جمله در بخش منابع اورانیوم غنی شده و آب سنگین. ایران به کشورهای عضو برجام 60 روز فرصت داد تا منافع ایران را در این معاهده تضمین نمایند.

شایان ذکر است، در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. امروز در تاریخ 8 مه می 2019، به سالگرد خروج ترامپ از برجام نزدیک می شویم.

مرتبط:

درخواست ظریف از کشورهای آسیایی برای مقابله با آمریکا
ظریف: اروپا به یک درصد تعهدات برجامی خود عمل کرده است
سخنان ظریف در مسکو در خصوص برجام+ ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک