01:36 14 اوت 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
112

دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد روسیه در اوایل دوره فعلی ریاست جمهوری قرار دارد و به این دلیل هیچکس به فکر انتخاب جانشین برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور کشور نیست.

به گزارش اسپوتنیک، این سخنان پسکوف به منزله پاسخی به سخنان دمیتری کیسلیوف، خبرگزاری بین المللی "روسیا سگودنیا" درباره جستجوی جانشین برای پوتین است.

بتازگی دیمیتری كیسلیوف ، رئیس خبرگزاری "روسیا سگودنیا" (روسیه امروز) در سخنرانی خود برای دانشجویان سال اول گروه روزنامه نگاری دانشگاه ایالتی مسكو گفت كه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به دنبال جانشین است.

کیسلیوف اظهار داشت: خود پوتین گفت که از صبح تا عصر به این موضوع فکر می‌کند. برای وی ترک کردن (قدرت) و در را پشت سر خود بستن و به جانشین خود فکر نکردن غیر مسئولانه است. من معتقدم که هر سیاستمدار مسئولی باید استمرار قدرت را تضمین کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آماده‌سازی برای جانشینی در پست ریاست جمهوری یک سنت جهانی است. به عنوان مثال، فرانسوا اولاند که از امانوئل مکرون حمایت می کرد و باراک اوباما، که در حمایت از هیلاری کلینتون صحبت می‌کرد نیز همینگونه عمل کردند. در مورد دوم، جانشین به صورت موفق عمل نکرد، زیرا در نهایت کلینتون ارجحیت آمریکایی‌ها نبود. دیمیتری کیسلیوف در ادامه اینگونه نتیجه گیری کرد که تصمیم‌گیری همیشه بر عهده مردم است.

لازم به ذکر است که دوره ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین در سال 2024 به پایان می‌رسد.

 مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک