12:53 02 ژوئن 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
1585

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه به حمله پهپادی حوثی‌ها علیه تاسیسات نفتی بقیق و خریص عربستان سعودی واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه با اشاره به اینکه ولادیمیر پوتین از حمله پهپادها به زیرساخت‌های نفتی عربستان سعودی آگاه است خاطرنشان کرد: چنین حوادثی به ثبات بازار انرژی کمکی نمی‌کند.

پسکوف گفت:"حمله هواپیماهای بدون سرنشین به زیرساخت های نفتی عربستان سعودی یک رویداد هشدار دهنده برای بازار نفت است." به گفته وی، طرف سعودی پس از این حمله از روسیه درخواست کمک نکرده است.

کنستانتین کوساچف، رئیس کمیته شورای فدراسیون روسیه در امور بین‌الملل نیز در واکنش به اتهامات آمریکا علیه ایران در خصوص حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اظهار داشت: دلیلی وجود ندارد که تهران را در حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی متهم کنیم، ادعاهای ایالات متحده ثابت نشده‌اند.

پیش از این مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حملات پهپادی حوثی‌ها به دو پالایشگاه نفت در عربستان سعودی اظهار داشته بود:"با اطمینان کامل اعلام می‌کنم که مقامات ایران در پشت حملات به پالایشگاه آرامکوعربستان سعودی  قرار دارند." محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به این ادعای وزیرخارجه آمریکا در توئیتی نوشت: شکست در فشار حداکثری پمپئو را به فریب حداکثری کشانده است.

مرتبط:

واکنش حریری به حمله پهپادی حوثی‌ها علیه تاسیسات نفتی عربستان
ظریف: پمپئو به "فریب حداکثری" روی آورده است
پمپئو: ایران مسئول حملات به عربستان سعودی است
حوثی ها مسئولیت حمله به پالایشگاه عربستان را برعهده گرفتند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک