07:35 28 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 102

سعید خطیب زاده در مصاحبه ای اختصاصی با روزنامه فرانسوی لوموند اعلام نمود که ایران از هیچ بند های تحریمی برجام نخواهد گذشت. .

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده در مصاحبه ای اختصاصی با روزنامه فرانسوی لوموند در خصوص مذاکرات برجام گفت که مذاکرات بزودی از سرگرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: ایران در حال بررسی چگونگی ادامه مذاکرات است که این مرحله از جواب به نتیجه رسیده، یعنی اینکه مذاکرات حتما انجام خواهد شد و فاز دوم این است که با دقت گفتگوهای انجام شده با دولت جدید مرور شود تا ابعاد ‌و جزییات آن روشن شود تا به‌طور فعال و موثر وارد گفتگوها شویم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه افزود: دولت جدید آمریکا باید تصمیم بگیرد، می‌خواهد میراث ترامپ را حفظ کند یا می‌خواهد میراث آقای بایدن را بسازد، این یک تصمیم سیاسی است. تا امروز به نظر می‌آید آنها به تحریم همچنان به‌عنوان ابزار و اهرم فشار می‌نگرند. ایران نه چیزی بیشتر از برجام در هسته‌ای می‌پذیرد و نه چیزی کمتر از بندهای رفع تحریمی برجام را انتظار دارد.

خطیب زاده در پاسخ به سوالی مربوط به اتهامات اروپا به ایران در مورد نقض تعهدات برجامی و عدم اشاعه خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که ایران تعهدات برجامی خود را کاهش داده، ولی تماما در چارچوب ان پی تی باقی مانده است. صحبتی از نقض تعهدات ان پی تی نیست، بلکه بحث از کاهش تعهدات برجامی است و اقداماتی که ایران در این چارچوب انجام داده کاملا قابل برگشت است. 

مرتبط:

خطیب زاده: ایران چیزی کمتر از بندهای رفع تحریمی برجام را انتظار ندارد
گزارش توئیتری خطیب‌زاده از برنامه امیر‌عبداللهیان در سومین روز نشست مجمع عمومی سازمان ملل
خطیب زاده: آمریکا به این زودی خاورمیانه را ترک نمی کند
خطیب زاده: ایران حضور اسرائیل را در کنار مرزهای خود تحمل نمی کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک