07:50 28 اکتبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 34

سخنگوی وزارت خارجه ایران معتقد است که آمریکا به زودی خاورمیانه را ترک نمی کند.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه ایران اقای خطیب زاده در مصاحبه با روزنامه لوموند فرانسه در خصوص حضور امریکا در خاورمیانه گفت که : ما شاهد شرایط شرم آوری بودیم که آنها (امریکاییها) افغانستان را ترک کردند.

اما این بدان معنا نیست که ما دیگر پایگاه های آمریکا را در منطقه نخواهیم دید. نیروهای آمریکایی برخلاف قوانین بین المللی در سوریه حضور دارند. ایالات متحده آمریکا در خلیج فارس ، عراق، آسیای مرکزی و منطقه قفقاز در قالب های مختلف حضور دارد. "
وی درباره حضور ایران در عراق  و سوریه که در بخش دیگری از این مصاحبه بود اعلام داشت ایران در سوریه هست، به خاطر اینکه سوریه به بهشت تروریست ها تبدیل شده بود و به خاطر اینکه دولت سوریه این را از ما خواسته، همانطور که روسیه آنجاست.
خطیب زاده افزود روابط ایران با عراق یک روابط تاریخی، مردمی و چند جانبه است، اگر ایران نبود داعش اربیل را گرفته بود، این به این معنا نیست که ایران در عراق پایگاه نظامی دارد، اما این به این معناست که ایران تلاش می‌کند منطقه را امن نگه دارد.
وی در ادامه ابراز داشت که ما می خواهیم که افغانستان عاری از افراطی گری بشود و بهشت داعش نشود، تهدید همسایگان و دنیا نشود.

مرتبط:

واکنش روسیه به قصد آمریکا برای گرفتن انتقام کشته شدگان آمریکایی در کابل
طالبان به ارتش آمریکا پیشنهاد تامین امنیت کابل را داد ولی نه شنید
سی ان ان: بقایای کودکی در حمله هوایی آمریکا در کابل یافت شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک