13:09 25 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 162

دولت لبنان از اسرائیل به دلیل نقض مکرر حریم هوایی این کشور برای حمله به سوریه، در سازمان ملل متحد شکایت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، زینه عکر، وزیر دفاع لبنان در سخنانی نقض مکرر حریم هوایی این کشور توسط جنگنده‌های اسرائیل به منظور حمله به سوریه را محکوم کرد.

وزیر دفاع لبنان در این زمینه تصریح کرد: پرواز این جنگنده‌ها در ارتفاع پایین منجر به ترس و وحشت مردم لبنان شده و ناوبری و هوانوردی در لبنان را به صورت مستقیم تهدید می‌کند.

وی تأکید کرد: این اقدامات نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی به ویژه قطعنامه ۱۷۰۱ محسوب می‌شود. اقدامات رژیم اسرائیل در حقیقت تهدیدی برای امنیت و ثبات در لبنان و نیز نقض حاکمیت آن است.

عکر گفت: لبنان از طریق «آمال المدللی» نماینده خود در سازمان ملل شکایتی را درباره این اقدامات اسرائیل ارائه داده است. لبنان از سازمان ملل خواسته جلوی این تجاوزهای اسرائیل و نقض حریم لبنان به منظور تجاوز به خاک سوریه را بگیرد.

پیشتر نیز «حسان دیاب» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان هم گفته بود که نقض مکرر حریم لبنان توسط دشمن اسرائیل تهدید مستقیم قطعنامه ۱۷۰۱ است. وی از سازمان ملل و جامعه بین‌الملل خواست این تجاوزات رژیم اسرائیل را محکوم و اقداماتی در راستای حفظ حاکمیت لبنان اتخاذ کنند.

منابع خبری بامداد امروز جمعه از مقابله پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم در آسمان دمشق خبر دادند و رسانه‌های اسرائیل مدعی شدند این رژیم به اهدافی در حومه دمشق حمله موشکی کرده است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک