03:53 20 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 292

روسای جمهور روسیه و ایران آمادگی خود را برای کمک به برقراری صلح و ثبات در افغانستان اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام داشت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، وضعیت افغانستان را با ابراهیم رئیسی، همتای ایرانی خود مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار دادند.

سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام داشت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه با سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران تماس تلفنی برقرار نمودند ... توجه فراوانی به وقایع رخ داده در افغانستان منعطف شد و آمادگی برای کمک به برقراری صلح و ثبات در این کشور مطرح گردید.

شروع پیشروی جنبش رادیکال طالبان (در فدراسیون روسیه سازمان تروریستی و ممنوعه اعلام شده) و تصرف شهرهای بزرگ توسط این جنبش،  وضعیت در افغانستان به ویژه در هفته های اخیر متشنج تر شده است. روز یکشنبه رسانه ها و منابع گفتند که طالبان کنترل همه گذرگاه های مرزی را در دست دارند. در همان روز شبه نظامیان طالب اطلاع دادند که وارد کابل شده و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفته‌اند. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که "برای جلوگیری از کشتار" کشور را ترک کرد. دوشنبه شب محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک