16:06 23 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 320

رئیس جدید موساد در اولین موضع‌گیری‌اش خود درباره ایران، به تکرار ادعاهای اسرائیل مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا ، دیوید بارنیع، رئیس جدید موساد در یک سخنرانی درباره برنامه هسته ای ایران و توافق هسته‌ای گفت که اسرائیل مبارزه‌اش برای جلوگیری از ایران در دست یابی به یک بمب اتمی را حفظ خواهد کرد، حتی در حالی که ایران با قدرت های جهانی درباره احیای توافق هسته ای مذاکره می کند. 

بارنیع در این باره گفت: این توافق[ایران] با قدرت های جهانی که در حال شکل گرفتن است فقط احساس انزوایی را که ما در این موضوع داریم تقویت می کند. 

بارنیع ادامه داد: شفاف بگویم که ما قصد نداریم طبق نظر اکثریت عمل کنیم، چون این اکثریت عواقب ارزیابی نادرست این تهدید را متحمل نخواهد شد. 

رئیس جدید موساد در اظهاراتی تهدید آمیز گفت: برنامه ایران همچنان قدرت موساد را احساس خواهد کرد. ما به خوبی با این برنامه هسته ای و اجزای متعددش آشنایی داریم، ما شخصا با فاکتورهای عمل کننده در آن و نیروهایی را که آن ها را پیش می رانند آشنا هستیم. 

او مدعی شد: ایران همین الان هم تحت حفاظت بین المللی در حال فعالیت در راستای ترسیم چشم انداز هسته ای اش می باشد. چه تحت حفاظت توافق، چه بدون آن، ایران با دروغ و پنهان کردن حقیقت، دائما در حال پیش رفتن به سمت برنامه تولید تسلیحات کشتار جمعی است. 

بارنیع جانشین یوسی کوهن، رئیس پیشین موساد با ۳۸ سال سابقه کار در این سازمان شد. 

به نوشته ایسنا، ادعای این مقام  اسرائیلی درباره برنامه ایران برای تولید سلاح کشتار جمعی اتمی در حالی مطرح می شود که رهبر ایران در فتوایی تولید، نگه داری و به کارگیری تسلیحات هسته ای را حرام اعلام کرده است. 

مقامات تهران نیز بر این اساس تاکید کرده اند برنامه هسته ای ایران صرفا اهداف صلح آمیز را دنبال می کند و اهداف نظامی ندارد. 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک