09:36 21 سپتامبر 2021
خاور میانه
دریافت لینک کوتاه
0 126

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت بیت المقدس به مخالفت با ایران ادامه خواهد داد، حتی اگر این امر منجر به وخامت روابط با ایالات متحده آمریکا شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه تامیز اسرائیل، نتانیاهو در مصاحبه ای گفت: "من امیدوارم که این اتفاق نیفتد، اما اگر ما مجبور شویم بین روابط با دوست خوب خود ایالات متحده آمریکا و رویارویی با ایران یکی را انتخاب کنیم، در این صورت تصمیم خواهیم گرفت که از تهدید ایران خلاص شویم" .

وی خاطرنشان کرد که مقامات این کشور از هر طریق ممکن از تهدید هسته ای از سوی ایران جلوگیری خواهند کرد، حتی اگر هدف مستقیم آن اسرائیل نباشد. نخست وزیر اسرائیل افزود: "تلاش ایران برای مسلح شدن به سلاح های هسته ای تهدیدی واقعی است." به نوبه خود، رئیس جدید سرویس ویژه اسرائیلی "موساد" دیوید بارنه اظهار کرد که ایران در حال کار بر روی "تحقق یک رویا - بدست آوردن بمب اتمی" است، حتی با وجود مذاکرات برای احیای توافق هسته ای این امر امکان پذیر است.

وی گفت: "ما با چالش های بزرگی برای امنیت خود روبرو هستیم، كه در راس آن ایران است. این باید با صدای بلند و واضح گفته شود: ایران، حتی در این لحظه، برای تحقق رویای هسته ای خود تلاش می كند."

مرتبط:

سوریه برای مقابله با حملات هوایی اسرائیل تمرینات نظامی برگزار کرد
احتمال تشکیل دولت جدید اسرائیل در ساعات آینده
توپولف های-22 در سوریه؛ اسرائیل و ناتو، آماده باش
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک