23:46 21 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
11097

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین به موضع‌گیری اخیر جان بولتون در خصوص ترور سردار سلیمانی واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین به اظهارات اخیر جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در خصوص ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران واکنش نشان داد.

پیش از این در روز سه شنبه جان بولتون در پیامی توئیتری اعلام کرده بود: انتقاد جدید از سوی سازمان ملل که در آن حمله به سلیمانی غیرقانونی تلقی شده، بی‌اساس است. درست به همین دلیل است که از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شدیم. ما به یک مرجع بالاتر در سازمان ملل جواب نمی‌دهیم و درباره نحوه اجرای قانون آمریکا هم به موعظه کسی نیاز نداریم.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در واکنش به این اظهارات مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در توئیتی نوشت: ترور مقام یک کشور خارجی در خاک کشور ثالث، اجرای قانون اساسی آمریکا است؟

​اَگنِس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیرقانونی و خودسرانه در دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر این سازمان، بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) حمله آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را غیرقانونی خوانده بود. وی در گزارشی ضمن رد کردن ادعاهای مقامات آمریکایی، نوشت واشنگتن نتوانسته مدارک کافی برای توجیه دلیل انجام این حمله ارائه کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ترور سردار سلیمانی به همراه ابو مهدی المهندس، معاون سازمان الحشد الشعبی در عراق و چند تن دیگر از همراهانشان، نقض منشور سازمان ملل متحد بوده خواستار اعمال مقررات سخت‌‌گیرانه‌تری درباره کشتار به وسیله پهپادهای تهاجمی شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک