00:37 03 مارس 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
5857

مشاور سابق امنیت ملی ترامپ به اظهارات یک مقام سازمان ملل درباره اینکه ترور سردار سلیمانی غیر قانونی بوده است پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ در توئیتر نوشت: "انتقاد جدید از سوی سازمان ملل که در آن حمله به [سردار] سلیمانی غیرقانونی تلقی شده، بی‌اساس است. درست به همین دلیل است که از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شدیم. ما به یک مرجع بالاتر در سازمان ملل جواب نمی‌دهیم و درباره نحوه اجرای قانون آمریکا هم به موعظه کسی نیاز نداریم."

اَگنِس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیرقانونی و خودسرانه در دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر این سازمان، بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) حمله آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را غیرقانونی خوانده بود. وی در گزارشی ضمن رد کردن ادعاهای مقامات آمریکایی، نوشت واشنگتن نتوانسته مدارک کافی برای توجیه دلیل انجام این حمله ارائه کند. 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ترور سردار سلیمانی به همراه ابو مهدی المهندس، معاون سازمان الحشدالشعبی در عراق و چند تن دیگر از همراهانشان، نقض منشور سازمان ملل متحد بوده خواستار اعمال مقررات سخت‌‌گیرانه‌تری درباره کشتار به وسیله پهپادهای تهاجمی شد.

مرتبط:

نام ایران؛ ورد زبان بولتون و خاطراتش
اظهارات جدید بولتون علیه رئیس جمهور آمریکا
بولتون علت مخالفت ترامپ با نابودی داعش را افشا کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک