06:49 26 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
111

در صورت خروج ارتش آمریكا از بغداد، 250 میلیون دلار كاهش كمك نظامی به این کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، وال استریت ژورنال با استناد به مکاتبات الکترونیکی اعلام نمود که مقامات آمریکایی قصد دارند در صورت تصمیم گیری در مورد خروج نیروهای آمریکایی از عراق، کمک های نظامی به عراق را کاهش دهد. 

براساس اطلاعات این نشریه ، دولت دونالد ترامپ در صورت خروج ارتش آمریكا از بغداد، 250 میلیون دلار كاهش كمك نظامی به این کشور را اعمال می کند.

خاطرنشان می شود که کنگره آمریکا پیش از این، کمک نظامی فوق را تصویب کرده بود. علاوه بر این ، دولت در نظر دارد کاهش سایر کمک های اقتصادی و نظامی را برای بغداد در نظر بگیرد.

تصمیم نهایی هنوز اتخاذ نشده است.

پیش از این، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا درباره خروج نیروهای امریکایی از عراق گفت: ما تنها زمانی نیروهای خود را از عراق بیرون می کنیم که شرایط نیز برای ما مورد پذیرش باشد. 

تنش در روابط ایران و امریکا پس از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به اوج خود رسید. صبح روز سه ژانویه در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر دیگر از اعضای این سازمان کشته شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه دانست و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است.

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)

مرتبط:

دستیابی احتمالی عراق به اس -400 منجر به تحریم آمریکا می شود
صحنه‌هایی پس از ضربات موشکی ایران به پایگاه آمریکایی در عراق
برخی منابع خبری ادعا کردند که معاون ترامپ پس از حمله ایران وارد عراق شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک