19:14 24 نوامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
31254

مشاور امنیت ملی امریکا اعلام نمود که آمریکا سربازان خود را از عراق به شرطی بیرون می کند، که شرایط مهیا باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فاکس نیوز، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا درباره خروج نیروهای امریکایی از عراق گفت: ما تنها زمانی نیروهای خود را از عراق بیرون می کنیم که شرایط نیز برای ما مورد پذیرش باشد. 

گوینده فاکس نیوز از او درباره طرح مجلس نمایندگان عراق درباره خروج نیروهای امریکایی پرسید و وی چنین پاسخ داد:- "این قطعنامه الزام‌آور نبوده است و تنها نمایندگان شیعه مجلس نمایندگان عراق این طرح را تصویب کرده در حالی که نمایندگان سنی و نمایندگان کُرد در زمان رای گیری در پارلمان حضور نداشته‌اند".

دستیار رئیس جمهور امریکا در امور امنیتی کشور گفت: "هدف ما این است که از عراق بیرون بیاییم و رئیس‌جمهور نیز پیش‌تر گفته بود، که می‌خواهیم از خاورمیانه خارج شویم اما باید به شیوه‌ای بیرون شویم که اطمینان حاصل شود، که گروه داعش کاملا از بین رفته باشد".

او در پاسخ به این که آیا ایالات متحده امریکا می تواند حضور ارتش این کشور را بر عراق تحمیل کند، چنین پاسخ داد: "ما با عراقی ها کار خواهیم کرد، ما انتظار داریم، عراق را زمانی ترک کنیم که امنیت و استقلال داشته باشد و این را عراقی ها نیز می خواهند".

گفتنی است، پارلمان عراق پس از حمله نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد که منجر به کشته شدن ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی شد، تصمیم گرفت نیروهای خارجی را از این کشور خارج کند.

مرتبط:

فوتبالیست ایرانی پس از گل زنی به تیم حریف خوشحالی نکرد +عکس، ویدئو
تب و تاب جشنواره شتر در عربستان +عکس
کاهش شدید ترافیک پروازهای خارجی بر آسمان ایران +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک