22:51 25 ژانویه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (119)
0 111

تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود، اما ترکیه این تمامیت را تقسیم می کند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور روسیه در خصوص بحران سوریه اعلام نمود که، سوریه باید از حضور نظامی کشورهای خارجی آزاد شود، تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود، اما ترکیه این تمامیت را تقسیم می کند.

گفتنی است، امروز رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیش از سفر به سوچی برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت: در صورتی که آمریکا به وعده های خود در خصوص عقب نشینی نیروهای کرد از شمال شرق سوریه عمل نکند، ترکیه آماده از سرگیری دوباره عملیات نظامی "سرچشمه صلح" در سوریه است. 

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به این موضوع که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به وی پیشنهادی برای تمدید تعلیق عملیات "سرچشمه صلح" نداده است، تأکید کرد: چنین پیشنهادی از سوی ماکرون دریافت نشده است. علاوه بر این فرانسه درباره چنین مسائلی بیشتر با نیروهای کرد گفتگو می کند تا با ترکیه.

در 9 اکتبر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، از آغاز عملیات چشمه صلح در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و گروه تروریستی دولت اسلامی، داعش (ممنوع در فدراسیون روسیه) خبر داد. در همان روز هواپیماهای ترکیه‌ای به راس العین و شهرهای دیگر سوریه حمله کردند. 17 اکتبر، ترکیه و ایالات متحده توافق کردند که عملیات نظامی چشمه صلح در شمال شرقی سوریه را به حالت تعلیق درآورند.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (119)

مرتبط:

پوتین: سوریه باید از حضور نظامی کشورهای خارجی آزاد شود
آمریکا امیدوار است که آتش بس ترکیه در سوریه دائمی شود
اسد: اردوغان، زمین سوریه را به سرقت می برد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک