13:08 04 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 2141

رئیس جمهور ترکیه، اتمام عملیات نظامی علیه تروریست ها را پیش شرط خروج از سوریه دانست.

به گزارش اسپوتنیک الكساندر لاورنتیف ، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خصوص حل بحران سوریه ، به خبرنگاران گفت: رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه اعلام نموده است که نیروهای نظامی ترکیه پس از اتمام عملیات ضد تروریستی در شمال ترکیه، از این کشور خارج می شوند. 

لاورنتیف گفت: "اردوغان پیش از این به همه هشدار داد كه قصد دارند این عملیات را انجام دهد ، به عقیده اردوغان، هدف از این عملیات مبارزه با گروه های تروریستی بود. بر این اساس ، به محض انجام این كار ، نیروهای ترکیه از شمال سوریه خارج می شوند."

اردوغان در عین حال افزود، دشوار است که زمان توقف عملیات نظامی را اعلام کند.

گفتنی است، پیش از این رئیس مرکز روسیه در بحران سوریه، آقای الکسی باکین گفت: "تروریست های داعش (گروه ممنوعه در روسیه) که توسط نیروهای دموکراتیک سوریه محافظت می شوند، ممکن است (در نتیجه حملات ترک ها) آزاد شوند و این امر باعث وخامت شدید اوضاع در خاورمیانه خواهد شد. باکین در ادامه گفت که در مجموع 120 هزار نفر می توانند در اردوگاه های پناهندگان و مکان های بازداشت تروریست ها در مناطق شمال شرقی جمهوری عربی سوریه ، توسط ائتلاف "نیروهای دموکراتیک سوریه" مورد کنترل قرار گیرند".

در روز چهارشنبه 17 مهر، ترکیه از آغاز عملیات نظامی تحت عنوان چشمه صلح در شمال شرق سوریه خبر داد و حدود شش ساعت پس از آن نیروهای زمینی ارتش این کشور نیز وارد خاک سوریه شدند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، جمعه شب در اولین سخنرانی پس از آغاز عملیات چشمه صلح، توقف عملیات علیه گروه‌های کرد که آنها را تروریست می‌خواند، رد کرد. سوریه با محکوم کردن حمله ترکیه به مناطق کردنشین شمال کشورش اعلام کرده است که ارتش سوریه برای مقابله با هرگونه مقابله ای آماده است.

مرتبط:

سفر اضطراری مایک پنس به ترکیه
کوساچف: تحریم های آمریکا بر ترکیه نمی تواند تاثیر گذار باشد
کانال تلویزیونی آمریکایی فیلم تمرین ارتش آمریکا را به جای حمله ترکیه به سوریه پخش کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک