08:59 04 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 93

روسیه از همه طرف های درگیر در اوضاع سوریه می خواهد تا تدابیری برای جلوگیری از فاجعه بشردوستانه در شمال شرقی این کشور تدوین کنند.

به گزارش اسپوتنيک، الکسی باکین ، رئیس مرکز آشتی طرف های درگير در سوریه اعلام نمود: "اکنون یک تهدید جدی وجود داشته است که بسیاری از افراد غیرنظامی [پناهندگان سوریه] که تحت کنترل [اردوگاه های پناهندگان] هستند، از گرسنگی و بیماری همه گیر بمیرند. فاجعه بشردوستانه در شرق سوریه رخ خواهد داد".

اين ژنرال روسي در ادامه گفت ، مسائله نجات پناهندگان و غیرنظامیان نیاز به راه حلهای فوری دارد". 

ارتش سوریه وارد شهر منبج شد
© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy

رئيس مرکز آشتي روسيه در سوريه اعلام نمود که آزاد شدن داعشي هايي که توسط نيروهاي دموکراتيک سوريه محافظت مي شوند، موجب بحران در خاورميانه مي شود.

رئیس مرکز روسیه در بحران سوريه، آقاي الکسي باکين گفت: تروریست های داعش (گروه ممنوعه در روسيه) که توسط نیروهای دموکراتیک سوریه محافظت می شوند، ممکن است (در نتيجه حملات ترک ها) آزاد شوند و این امر باعث وخامت شدید اوضاع در خاورمیانه خواهد شد.

باکین در ادامه گفت که در مجموع 120 هزار نفر می توانند در اردوگاه های پناهندگان و مکان های بازداشت تروریست ها در مناطق شمال شرقی جمهوری عربی سوریه ، توسط ائتلاف "نیروهای دموکراتیک سوریه" مورد کنترل قرار گیرند.

به گفته وی ،"نیروهای دموکراتیک سوریه" از هفت مکان در شمال شرقی سوریه ، از حامیان گروه داعش (داعش در فدراسیون روسیه ممنوع هستند) که در حال بازداشت هستند محافظت مي کنند، و حداقل هشت اردوگاه برای همسران و فرزندان افراط گرایان داعش در اين مناطق وجود دارد که اين افراد در اثر عمليات ارتش ترکيه مي توانند آزاد شوند".

ارتش روسیه خواستار اقدامات فوری برای جلوگیری از فاجعه بشردوستانه در شرق سوریه است. بکین تأکید کرد که موضوعات نجات پناهندگان و غیرنظامیان نیاز به یک راه حل فوری دارد.

گفتنی است، رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان در 9 اکتبر از آغاز عملیات "چشمه صلح" در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) خبر داد. هواپیمای نیروی هوایی ترکیه در همان روز به شهر راس العین و تعدادی دیگر از شهرهای سوریه در مرز این کشور حمله کرد. سپس نیروهای ترک، عملیات زمینی خود را آغاز نمودند. روز شنبه ، وزارت دفاع ترکیه گزارش داد که ارتش ترکیه و مخالفان مسلح سوریه کنترل راس العین را به دست گرفتند و از سوی دیگر کنترل شهر تل ابیض را در دست گرفتند.

 

 

 

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

ارتش سوریه وارد شهر منبج شد
الجبير به اسپوتنيک: اتحادیه کشورهای عربی تجاوز ترکیه به سوریه را محکوم کردند
پنتاگون: نيروهاى دموكراتيك سوريه به دنبال توافق با روسيه براى ضد حمله عليه تركيه هستند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک