05:37 28 ژانویه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (119)
0 395

مارک اسپر رئیس پنتاگون به گیر افتادن نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در سوریه اعتراف کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فاکس نیوز، مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده امریکا اذعان کرد که نیروهای نظامی آمریکا بین ارتش سوریه که از سمت جنوب به سمت شمال برای پاسخ به حملات ترکیه در حرکت است و ارتش ترکیه که از سمت شمال سوریه به سمت جنوب در حال پیشروی است به دام افتاده و گیر کرده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد که ارتش امریکا برای دفاع از کردهای سوریه وارد جنگ با آنکارا نشد، همچنین اعتراف کرد که ایالات متحده نیروهای کافی در منطقه را برای متوقف کردن حمله ترکیه ندارد.

پیش از این، رئیس پنتاگون گفته بود که ایالات متحده حدود هزار سرباز را از سوریه خارج خواهد کرد. رویترز با استناد به منابع گزارش داد، ممکن است نیروی نظامی اصلی این کشور در روزهای آینده جمهوری سوریه را ترک کند.

در 9 اکتبر، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، از آغاز عملیات چشمه صلح در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان (پ ک ک) ممنوعه در کشورش و گروه تروریستی دولت اسلامی داعش خبر داد. در همان روز هواپیماهای ترکیه ای به راس العین و شهرهای دیگر حمله کردند.
ایالات متحده بلافاصله اعلام كرد كه نیروهای خود را در حال عقب نشینی هستند، اگرچه تا همین اواخر با كردها همكاری می كردند. در پ.ک.ک ، این به عنوان نقض توافق نامه با آمریکا تلقی می شد.
حملات هوایی با حمله زمینی صورت گرفت. روز شنبه، آنکارا گزارش داد که ارتش ترکیه و مخالفان مسلح سوریه کنترل رأس العین را به دست گرفتند و روز یکشنبه، آژانس آنادولو اطلاعاتی درباره تصرف تیل ابیاد منتشر کرد.
روز یکشنبه، دمشق تصمیم گرفت ارتش را در تمام مرزهای ترکیه با هدف کمک به کردها مستقر کند. نیروهای دولتی از قبل انتقال نیروها به شمال کشور را آغاز کرده اند.

 

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (119)

مرتبط:

آنکارا: تل ابیض به محاصره درآمده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک